Shqip » Amharisht   Fruta dhe perime


15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [አስራ አምስት]
15 [āsira āmisiti]

አትክልት እና ምግብ
ātikiliti ina migibi

15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [አስራ አምስት]
15 [āsira āmisiti]

አትክልት እና ምግብ
ātikiliti ina migibi

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipአማርኛ
Kam njё luleshtrydhe. እኔ እ--- አ---
i-- i------ ā-----።
Kam njё kivi dhe njё pjepёr. እኔ ኪ- እ- ሜ-- አ---
i-- k--- i-- m----- ā-----።
Kam njё portokall dhe njё qitro. እኔ ብ---- እ- ወ-- አ---
i-- b--------- i-- w----- ā-----።
   
Kam njё mollё dhe njё mango. እኔ ፖ- እ- ማ-- አ---
i-- p--- i-- m----- ā-----።
Kam njё banane dhe njё ananas. እኔ ሙ- እ- አ--- አ---
i-- m--- i-- ā------ ā-----።
Po bёj njё sallatё me fruta. እኔ የ---- ሰ-- እ-----
i-- y--------- s------ i--------።
   
Unё ha njё fetë bukë të thekur. እኔ የ---- ዳ- እ---- ነ--
i-- y---------- d--- i-------- n---።
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё. እኔ የ---- ዳ- በ-- እ---- ነ--
i-- y---------- d--- b------ i-------- n---።
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё dhe marmalatё. እኔ የ---- ዳ- በ-- እ- በ----- እ---- ነ--
i-- y---------- d--- b------ i-- b----------- i-------- n---።
   
Unё ha njё sanduiç. እኔ ሳ---- እ---- ነ--
i-- s---------- i-------- n---።
Unё ha njё sanduiç me margarinё. እኔ ሳ---- በ-- ቅ- እ---- ነ--
i-- s---------- b----- k---- i-------- n---።
Unё ha njё sanduiç me margarinё dhe domate. እኔ ሳ---- በ-- ቅ- እ- በ---- እ---- ነ--
i-- s---------- b----- k---- i-- b--------- i-------- n---።
   
Duam bukё dhe oriz. እኛ ዳ- እ- እ-- እ-------
i--- d--- i-- i---- i------------።
Duam peshk dhe biftek. እኛ አ- እ- ስ-- እ-------
i--- ā-- i-- s----- i------------።
Duam pica dhe makarona. እኛ ፒ- እ- ፓ-- እ-------
i--- p--- i-- p----- i------------።
   
Pёr çfarё kemi nevojё tjetёr? ሌላ ም- ተ--- ያ------?
l--- m--- t--------- y-------------?
Na duhen karrota dhe domate pёr supёn. እኛ ካ-- እ- ቲ--- ለ--- እ-------
i--- k----- i-- t------- l-------- i------------።
Ku ka nje supermarket? ሱቁ የ- ነ--
s---- y--- n---?