Shqip » Amharisht   Nё shtёpi


17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

-

17 [አስራ ሰባት]
17 [āsira sebati]

በቤት ዙሪያ
bebēti zurīya

17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

-

17 [አስራ ሰባት]
17 [āsira sebati]

በቤት ዙሪያ
bebēti zurīya

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipአማርኛ
Kёtu ёshtё shtёpia jonё. የኛ ቤ- እ-- ነ--
y---- b--- i---- n---።
Lart ёshtё çatia. ጣሪ-- ከ-- ነ--
t-------- k----- n---።
Poshtё ёshtё bodrumi. ምድ- ቤ- ከ-- ነ--
m----- b--- k------ n---።
   
Mbrapa shtёpisё ёshtё kopshti. ከቤ- ጀ-- የ----- ቦ- አ--
k----- j----- y----------- b--- ā--።
Para shtёpisё nuk ka rrugё. ከቤ- ፊ- ለ-- መ--- የ---
k----- f--- l----- m------- y-----።
Pranё shtёpisё ka pemё. ከቤ- ጎ- ዛ-- አ--
k----- g--- z------ ā--።
   
Kjo ёshtё banesa ime. የኔ መ--- ቤ- እ-- ነ--
y--- m------- b--- i---- n---።
Kjo ёshtё kuzhina dhe banjoja. ኩሽ-- እ- መ---- ቤ- እ-- ነ--
k-------- i-- m---------- b--- i---- n---።
Atje ёshtё dhoma e ndenjes dhe dhoma e gjumit. ሳሎ- እ- መ-- ቤ- እ- ና---
s----- i-- m------ b--- i-- n------።
   
Dera e shtёpisё ёshtё e mbyllur. የቤ- በ- ቁ-- ነ--
y----- b--- k------ n---።
Por dritaret janё tё hapura. ግን መ---- ክ-- ና---
g--- m---------- k----- n------።
Sot ёshtё nxehtё. ዛሬ ፀ-- ሀ-- ነ--
z--- t--------- h----- n---።
   
Ne shkojmё nё dhomёn e ndenjes. እኛ ወ- ሳ-- መ---- ነ--
i--- w--- s----- m---------- n---።
Atje ёshtё njё divan dhe njё kolltuk. እዛ ባ---- ሶ- እ- ባ---- ሶ--- አ--
i-- b--------- s--- i-- b--------- s-------- ā--።
Uluni! ይቀ---
y---------!
   
Atje ёshtё kompjuteri im. የኔ ኮ---- እ- አ--
y--- k--------- i-- ā--።
Atje ёshtё magnetofoni im. የኔ ራ--/ሲ-/ካ-- ማ--- እ- አ--
y--- r-----/s---/k----- m---------- i-- ā--።
Televizori ёshtё i ri fare. የኔ ቴ---- አ-- ነ--
y--- t---------- ā---- n---።