Shqip » Amharisht   Bisedё e shkurtёr 2


21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

21 [ሃያ አንድ]
21 [haya ānidi]

አጫጭር ንግግር 2
āch’ach’iri nigigiri 2

21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

21 [ሃያ አንድ]
21 [haya ānidi]

አጫጭር ንግግር 2
āch’ach’iri nigigiri 2

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipአማርኛ
Nga vini? ከየ- ነ- የ---?
k----- n--- y--------?
Nga Bazeli. ከባ--
k------i
Bazeli ndodhet nё Zvicёr. ባዝ- የ---- ስ----- ው-- ነ--
b----- y---------- s----------- w------ n---።
   
A mund t’ju prezantoj me zotin Myler? አቶ ሚ--- ማ----- እ----?
ā-- m------- m------------ i---------?
Ai ёshtё i huaj. እሱ የ-- አ-- ዜ- ነ--
i-- y------- ā---- z--- n---።
Ai flet disa gjuhё. እሱ የ---- ቋ----- ይ-----
i-- y--------- k---------------- y---------።
   
Ёshtё hera e parё qe jeni kёtu? ለመ---- ጊ-- ነ- እ--?
l----------- g----- n--- i----?
Jo, vitin e kaluar isha kёtu. አይ---- ያ--- አ-- አ-- እ-- ነ-----
ā--------- y------- ā---- ā---- i---- n----------።
Por vetёm pёr njё javё. ግን ለ--- ሳ--- ብ- ነ---
g--- l------- s------- b---- n-----።
   
A ju pёlqen kёtu te ne? እኛ ጋ- ወ----?
i--- g--- w---------?
Shumё mirё. Njerёzit janё tё sjellshёm. በጣ- ጥ-- ሰ-- ጥ- ና-- ።
b------ t----- s------ t---- n------ ።
Dhe natyra mё pёlqen shumё. መል-------- ወ------
m------------------ w-----------።
   
Çfarё profesioni keni? ሞያ- (ስ--) ም--- ነ-?
m----- (s-----) m------- n---?
Jam pёrkthyes. እኔ ተ--- ነ--
i-- t------- n----።
Unё pёrkthej libra. እኔ መ----- እ-------
i-- m--------------- i------------።
   
Vetёm jeni kёtu? ብቻ--- ነ-- እ--?
b---------- n----- i----?
Jo, gruaja ime / burri im ёshtё gjithashtu kёtu. አይ---- ሚ--- /ባ-- እ-- ና-/ ነ- ።
ā--------- m------- /b----- i---- n---/ n--- ።
Dhe atje janё tё dy fёmijёt e mi. እነ-- ሁ-- የ- ል-- ና---
i------ h----- y--- l------ n------።