Shqip » Amharisht   Bisedё e shkurtёr 3


22 [njёzetedy]

Bisedё e shkurtёr 3

-

22 [ሃያ ሁለት]
22 [haya huleti]

አጫጭር ንግግር 3
āch’ach’iri nigigiri 3

22 [njёzetedy]

Bisedё e shkurtёr 3

-

22 [ሃያ ሁለት]
22 [haya huleti]

አጫጭር ንግግር 3
āch’ach’iri nigigiri 3

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipአማርኛ
A pini duhan? ሲጋ- ያ---?
s----- y---------?
Mё pёrpara pija. በፊ- አ-- ነ---
b----- ā------ n-----።
Por tani nuk pi mё. ግን አ-- አ-----
g--- ā---- ā----------።
   
A bezdiseni, nё qoftё se pi duhan? ሲጋ- ባ-- ይ-----?
s----- b------- y------------?
Jo, absolutisht jo. አያ- በ--- ።
ā---- b--------- ።
Nuk bezdisem. እኔ- አ-------
i---- ā--------------።
   
Doni tё pini diçka? የሆ- ነ-- ይ---?
y----- n----- y---------?
Njё konjak? ኮኛ--
k------?
Jo, mё mirё njё birrё. አያ-- ቢ- ቢ-- እ-----
ā----- b--- b----- i--------።
   
A udhёtoni shumё? ብዙ ጊ- ወ- ሌ- ሃ-- ይ---?
b--- g--- w--- l--- h----- y-------?
Po, nё tё shumtёn e rasteve pёr punё. አዎ- አ----- ለ-- ጉ--- ና---
ā--- ā------------ l----- g-------- n------።
Por tani po bёjmё pushime kёtu. ግን አ-- እ- እ--- እ----- ነ--
g--- ā---- i--- i------ i---------- n---።
   
Sa vapё! በጣ- ቃ-- ነ--
b------ k------- n---!
Po, tani ёshtё me tё vёrtetё nxehtё. አዎ ዛ- በ-- ሞ-- ነ--
ā-- z--- b------ m------ n---።
A dalim nё ballkon? ወደ በ--- እ----
w--- b------- i------።
   
Nesёr kёtu ka festё. ነገ እ-- ድ-- አ--
n--- i---- d----- ā--።
A do tё vini dhe ju? እር--- ይ---?
i-------- y--------?
Po, edhe ne jemi tё ftuar. አዎ- እ-- ተ------
ā--- i----- t-----------።