Shqip » Amharisht   Nё restorant 3


31 [tridhjetёenjё]

Nё restorant 3

-

31 [ሰላሳ አንድ]
31 [selasa ānidi]

በምግብ ቤት ውስጥ 3
bemigibi bēti wisit’i 3

31 [tridhjetёenjё]

Nё restorant 3

-

31 [ሰላሳ አንድ]
31 [selasa ānidi]

በምግብ ቤት ውስጥ 3
bemigibi bēti wisit’i 3

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipአማርኛ
Dua njё antipastё. የም-- ፍ--- ማ--- እ------
y------- f------- m-------- i----------።
Dua njё sallatё. ሰላ- እ------
s------ i----------።
Dua njё supё. ሾር- እ------
s------ i----------።
   
Dua njё ёmbёlsirё. ዋና ም-- ተ--- እ------
w--- m----- t------- i----------።
Dua njё akullore me ajkё. አይ- ክ-- ከ--- እ-- ጋ- እ------
ā---- k----- k------- i---- g--- i----------።
Dua fruta ose djathё. ጥቂ- ፍ--- ወ-- አ-- እ------
t------- f------- w----- ā---- i----------።
   
Ne duam tё hamё mёngjes. ቁር- መ--- እ-------
k------ m------- i------------።
Ne duam tё hamё drekё. ምሳ መ--- እ-------
m--- m------- i------------።
Ne duam tё hamё darkё. እራ- መ--- እ-------
i---- m------- i------------።
   
Çfarё doni pёr mёngjes? ቁር- ም- ይ----?
k------ m--- y---------?
Simite tё vogla me marmalatё dhe mjaltё? ዳቦ በ----- እ- በ---
d--- b----------- i-- b-----?
Bukë të thekur me sallam dhe djathё? የተ--- ዳ- በ--- እ- አ---
y---------- d--- b--------- i-- ā----?
   
Njё vezё tё zier? የተ--- እ----?
y----------- i---------?
Njё vezё tё skuqur sy? ተጠ-- እ----?
t-------- i---------?
Njё omёletё? የእ---- ቂ--
y------------ k-----?
   
Ju lutem edhe njё kos. ሌላ እ-- እ---/ሽ-
l--- i---- i------/s--።
Ju lutem kripё dhe piper. ተጨ-- ጨ- እ- በ---- እ---/ሽ-
t--------- c----- i-- b--------- i------/s--።
Ju lutem edhe njё gotё ujё. ተጨ-- አ-- ብ--- ው- እ---/ሽ-
t--------- ā---- b---------- w--- i------/s--።