Shqip » Amharisht   Nё aeroport


35 [tridhjetёepesё]

Nё aeroport

-

35 [ሰላሣ አምስት]
35 [selaša āmisiti]

በአየር ማረፊያ
be’āyeri marefīya

35 [tridhjetёepesё]

Nё aeroport

-

35 [ሰላሣ አምስት]
35 [selaša āmisiti]

በአየር ማረፊያ
be’āyeri marefīya

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipአማርኛ
Dua tё rezervoj njё fluturim pёr Athinё. ወደ አ--- ለ---- ቦ- መ-- እ------
w--- ā------ l--------- b--- m----- i----------።
A ёshtё një fluturim direkt? ቀጥ- በ-- ነ-?
k------- b----- n---?
Njё vend afёr dritares, ku s’pihet duhan. መስ-- ጎ- መ--- ፤--- የ------ እ--- /ሽ?
m------- g--- m---------- ፤------ y--------------- i------ /s--?
   
Dua tё konfirmoj rezervimin. ያስ----- ቦ- ማ---- እ------
y------------- b--- m----------- i----------።
Dua tё anulloj rezervimin. ያስ----- ቦ- መ--- እ------
y------------- b--- m------- i----------።
Dua tё ndryshoj rezervimin. ያስ----- ቦ- መ--- እ------
y------------- b--- m-------- i----------።
   
Kur niset avioni tjetёr pёr Romё? መቼ ነ- የ----- በ-- ወ- ሮ-?
m---- n--- y------------- b----- w--- r---?
A ka dhe dy vende bosh? ሁለ- መ----- ክ-- ና--?
h----- m--------------- k----- n------?
Jo, kemi vetёm njё vend bosh. አይ--- ፤ አ-- መ--- ብ- ነ- ያ---
ā-------- ፤ ā---- m---------- b---- n--- y-----።
   
Kur do tё ulemi nё tokё? መቼ ነ- የ-----?
m---- n--- y-----------?
Kur arrijmё atje? መቼ ነ- እ- የ------?
m---- n--- i-- y-------------?
Kur niset autobusi nё qendёr? መቼ ነ- አ--- ወ- መ-- ከ-- የ----?
m---- n--- ā------ w--- m----- k----- y---------?
   
Valixhja juaj ёshtё kjo? ያ ያ-- ቦ--/ሳ----- ነ-?
y- y----- b-----/s----------- n---?
Çanta juaj ёshtё kjo? ያ ያ-- ቦ-- ነ-?
y- y----- b----- n---?
Bagazhi juaj ёshtё ky? ያ ያ-- ሻ-- ነ-?
y- y----- s------- n---?
   
Sa bagazh mund tё marr? ምን ያ-- ሻ-- መ-- እ----?
m--- y----- s------- m----- i---------?
Njёzet kile. ሃያ ኪ-
h--- k--o
Çfarё, vetёm njёzet kile? ምን? ሃ- ኪ- ብ-?
m---? h--- k--- b----?