Shqip » Amharisht   Nё kopshtin zoologjik


43 [dyzetёetre]

Nё kopshtin zoologjik

-

43 [አርባ ሶስት]
43 [āriba sositi]

በአራዊት መኖሪያ
be’ārawīti menorīya

43 [dyzetёetre]

Nё kopshtin zoologjik

-

43 [አርባ ሶስት]
43 [āriba sositi]

በአራዊት መኖሪያ
be’ārawīti menorīya

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipአማርኛ
Atje ёshtё kopshti zoologjik. የአ--- መ---- እ-- ነ--
y--------- m--------- i---- n---።
Atje janё xhirafat. ቀጭ--- እ-- ና---
k------------- i---- n------።
Ku janё arinjtё? ድቦ- የ- ና--?
d------ y--- n------?
   
Ku janё elefantёt? ዝሆ-- የ- ና--?
z-------- y--- n------?
Ku janё gjarpёrinjtё? እባ-- የ- ና--?
i------- y--- n------?
Ku janё luanёt? አን--- የ- ና--?
ā--------- y--- n------?
   
Kam njё aparat fotografik. ፎቶ ካ-- አ---
f--- k----- ā-----።
Kam dhe njё kamer filmike. ቪድ- መ---- አ---
v----- m----------- ā-----።
Ku ka njё bateri? ባት- የ- ነ-?
b----- y--- n---?
   
Ku janё pinguinёt? ፔን---- የ- ና--?
p------------ y--- n------?
Ku janё kangurёt? ካን---- የ- ና--?
k------------ y--- n------?
Ku janё rinoceronёt? አው---- የ- ና---
ā----------- y--- n------?
   
Ku ёshtё tualeti? መጸ-- ቤ- የ- ነ-?
m--------- b--- y--- n---?
Atje ёshtё njё kafe. እዛ ካ- ነ--
i-- k--- n---።
Atje ёshtё njё restorant. እዛ ም-- ቤ- ነ--
i-- m----- b--- n---።
   
Ku janё devetё? ግመ-- የ- ና--?
g-------- y--- n------?
Ku janё gorillat dhe zebrat? ዝን---- እ- የ-- አ--- የ- ና--?
z------------ i-- y----- ā------- y--- n------?
Ku janё tigrat dhe krokodilët? ነብ-- እ- አ--- የ- ና--?
n-------- i-- ā------- y--- n------?