Shqip » Amharisht   Pjesёt e trupit


58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [ሃምሣ ስምንት]
58 [hamiša siminiti]

የሰውነት አካሎች
yesewineti ākalochi

58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [ሃምሣ ስምንት]
58 [hamiša siminiti]

የሰውነት አካሎች
yesewineti ākalochi

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipአማርኛ
Po vizatoj njё burrё. እኔ ሰ- እ----- ነ--
i-- s--- i----------- n---።
Nё fillim kokёn. መጀ--- ጭ----
m--------- c-----------i
Burri mban njё kapele. ሰው-- ኮ-- አ-----
s------- k----- ā--------።
   
Nuk i duken flokёt. ፀጉ- አ-----
t-------- ā--------።
Nuk i duken edhe veshёt. ጆሮ-- አ-----
j------- ā--------።
Edhe kurrizi nuk i duket. ጆር--- አ-----
j--------- ā--------።
   
Unё po i vizatoj sytё dhe gojёn. አይ--- እ- አ-- እ----- ነ--
ā--------- i-- ā---- i----------- n---።
Burri kёrcen dhe qesh. ሰው-- እ----- እ--- ነ--
s------- i---------- i------- n---።
Burri ka njё hundё tё gjatё. ሰው-- ረ-- አ--- አ---
s------- r----- ā-------- ā----።
   
Ai mban njё shkop nё duar. እሱ በ--- ቆ--- ይ---
i-- b-------- k--------- y------።
Ai mban dhe njё shall nё qafё. አን-- ላ- ሻ-- አ-----
ā------ l--- s------ ā--------።
Ёshtё dimёr dhe ftohtё. ክረ--- ቀ--- ነ--
k--------- k--------- n---።
   
Krahёt i ka tё fuqishёm. እጆ- ጠ--- ና---
i----- t-------- n------።
Edhe kёmbёt i ka tё fuqishme. እግ--- ጠ--- ና---
i--------- t-------- n------።
Burri ёshtё prej bore. ሰው-- ከ--- የ--- ነ--
s------- k------- y------- n---።
   
Ai nuk ka veshur pantallona dhe pallto. ሰው-- ሱ-- ኮ-- አ-----
s------- s----- k----- ā--------።
Por burri nuk ka ftohtё. ግን ሰ--- አ-------
g--- s------- ā------------።
Ai ёshtё njё njeri prej bore. እሱ የ--- ሰ- ነ--
i-- y------- s--- n---።