Shqip » Amharisht   Bёj pyetje 2


63 [gjashtёdhjetёetre]

Bёj pyetje 2

-

63 [ስልሳ ሶስት]
63 [silisa sositi]

ጥያቄ መጠየቅ 2
t’iyak’ē met’eyek’i 2

63 [gjashtёdhjetёetre]

Bёj pyetje 2

-

63 [ስልሳ ሶስት]
63 [silisa sositi]

ጥያቄ መጠየቅ 2
t’iyak’ē met’eyek’i 2

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipአማርኛ
Kam njё hobby. በት-- ጊ- የ--- የ--- ል-- አ---
b------- g--- y------- y------- l----- ā-----።
Unё luaj tenis. ቴኒ- እ------
t----- i------------።
Ku ka njё fushё tenisi? የቴ-- ሜ-- የ- ነ-?
y------- m----- y--- n---?
   
A ke ndonjё hobby? በት-- ጊ- የ--- የ--- ል-- አ--/ሽ?
b------- g--- y------- y------- l----- ā----/s--?
Unё luaj futboll. እግ- ኳ- እ------
i---- k---- i------------።
Ku ka njё fushё futbolli? ኳስ ሜ-- የ- ነ-?
k---- m----- y--- n---?
   
Mё dhemb krahu. ክን- ተ-----
k----- t----------።
Mё dhemb kёmba dhe dora. እግ- እ- እ-- ተ-----
i---- i-- i---- t---------።
Ku ka njё doktor? ዶክ-- የ- አ-?
d------- y--- ā--?
   
Unё kam njё makinё. መኪ- አ---
m----- ā-----።
Unё kam edhe njё motorr. ሞተ-- አ---
m------- ā-----።
Ku ka njё vend parkimi? መኪ- ማ---- የ- ነ-?
m----- m---------- y--- n---?
   
Unё kam njё pulovёr. ሹራ- አ---
s------ ā-----።
Unё kam edhe njё xhaketё dhe njё palё xhinse. ጃኬ- እ- ጅ--- አ---
j----- i-- j------- ā-----።
Ku ёshtё lavatriçja? ማጠ-- ማ-- የ- ነ-?
m-------- m------ y--- n---?
   
Unё kam njё pjatё. እኔ ሰ-- አ---
i-- s----- ā-----።
Unё kam njё thikё, njё pirun dhe njё lugё. ቢላ ፤-- እ- ማ--- አ---
b--- ፤----- i-- m------- ā-----።
Ku janё kripa dhe piperi? ጨው እ- በ---- የ- ነ-?
c----- i-- b--------- y--- n---?