Shqip » Amharisht   E shkuara 1


81 [tetёdhjetёenjё]

E shkuara 1

-

81 [ሰማንያ አንድ]
81 [semaniya ānidi]

ሃላፊ ጊዜ
halafī gīzē

81 [tetёdhjetёenjё]

E shkuara 1

-

81 [ሰማንያ አንድ]
81 [semaniya ānidi]

ሃላፊ ጊዜ
halafī gīzē

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipአማርኛ
shkruaj መፃ-
m-------i
Ai shkruajti njё letёr. እሱ ደ--- ፃ--
i-- d------- t------።
Dhe ajo shkruajti njё kartolinё. እና እ- ፖ-- ካ-- ፃ---
i-- i--- p----- k----- t---------።
   
lexoj ማን--
m------i
Ai lexoi njё revistё. እሱ መ--- አ----
i-- m---------- ā------።
Dhe ajo lexoi njё libёr. እና እ- መ--- አ-----
i-- i--- m----------- ā---------።
   
marr መው--
m------i
Ai mori njё cigare. እሱ ሲ-- ወ---
i-- s----- w-----።
Ajo mori njё copё çokollatё. እሷ ነ-- ቸ--- ወ----
i--- n------ c-------- w--------።
   
Ai nuk ishte besnik, por ajo ishte besnike. እሱ የ----- ነ-- ግ- እ- ታ-- ነ----
i-- y----------- n----- g--- i--- t------ n--------።
Ai ishte dembel, por ajo ishte e zellshme. እሱ ሰ-- ነ-- ግ- እ- ታ-- ስ--- ነ----
i-- s----- n----- g--- i--- t----- s-------- n--------።
Ai ishte i varfёr, por ajo ishte e pasur. እሱ ድ- ነ-- ግ- እ- ሀ--- ነ----
i-- d--- n----- g--- i--- h------- n--------።
   
Ai s’kishte lekё, por borxhe. እሱ ም-- ገ--- አ------ ፤ እ- እ---
i-- m----- g------- ā------------ ፤ i-- i----።
Ai s’kishte fat, por vetёm tersllёk. እሱ ም-- ጥ- እ-- አ------ ፤ መ-- እ-- እ---
i-- m----- t---- i---- ā------------ ፤ m------ i---- i----።
Ai s’kishte sukses, por dёshtim. እሱ ስ--- አ----- ፤ የ------ እ---
i-- s------- ā---------- ፤ y------------- i----።
   
Ai nuk ishte i kёnaqur, por i pakёnaqur. እሱ እ--- አ----- ፤ እ--- ቢ- እ---
i-- i------ ā---------- ፤ i------ b--- i----።
Ai nuk ishte i lumtur, por i trishtuar. እሱ ደ--- አ----- ፤ ሐ---- እ---
i-- d-------- ā---------- ፤ h----------- i----።
Ai nuk ishte simpatik, por ishte antipatik. እሱ ሰ- ተ--- አ----- ፤ የ--- እ---
i-- s--- t------- ā---------- ፤ y-------- i----።