Shqip » Arabisht   Fruta dhe perime


15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

‫15[خمسة عشر]‬
‫15[khamsat eshr]‬

‫فواكه ومواد غذائية.‬
‫fwakih wamawad ghadhayiyata‬

15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

‫15[خمسة عشر]‬
‫15[khamsat eshr]‬

‫فواكه ومواد غذائية.‬
‫fwakih wamawad ghadhayiyata‬

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipالعربية
Kam njё luleshtrydhe. ‫ل-- ح-- ف-----.‬
‫--- h----- f---------‬
Kam njё kivi dhe njё pjepёr. ‫ل-- ح-- ك--- و-----.‬
‫--- h----- k----- w----------‬
Kam njё portokall dhe njё qitro. ‫ل-- ب------ و--- ج--- ف---.‬
‫--- b---------- w----- j---- f------‬
   
Kam njё mollё dhe njё mango. ‫ل-- ت---- و--- م----.‬
‫--- t------ w----- m----‬
Kam njё banane dhe njё ananas. ‫ل-- م--- و--- أ-----.‬
‫--- m------ w------ '------‬
Po bёj njё sallatё me fruta. ‫إ-- أ--- س--- ف----.‬
‫----- '----- s------- f-------‬
   
Unё ha njё fetë bukë të thekur. ‫إ-- آ-- خ---- م-----.‬
‫----- a--- k------ m------‬
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё. ‫ آ-- خ---- م----- م- ز---.‬
‫ a--- k------ m------ m-- z------‬
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё dhe marmalatё. ‫آ-- خ---- م----- م- ز--- و----.‬
‫---- k------ m------ m-- z----- w-------‬
   
Unё ha njё sanduiç. ‫آ-- س-------
‫---- s-------‬
Unё ha njё sanduiç me margarinё. ‫آ-- س------ م- م-----.‬
‫---- s---------- m-- m--------‬
Unё ha njё sanduiç me margarinё dhe domate. ‫آ-- س------ م- م----- و------.‬
‫---- s---------- m-- m---------- w-----------‬
   
Duam bukё dhe oriz. ‫إ--- ن---- خ---- و-----.‬
‫------- n----- k------ w------‬
Duam peshk dhe biftek. ‫ن-- ب---- ل---- و----- ا----.‬
‫---- b------ l-------- w--------- a-------‬
Duam pica dhe makarona. ‫ن-- ب---- ل----- و-------.‬
‫---- b------ l----------- w-------------‬
   
Pёr çfarё kemi nevojё tjetёr? ‫م--- ن---- أ------
‫------ n----- a-----‬
Na duhen karrota dhe domate pёr supёn. ‫ن-- ب---- ل--- و------ ل-----.‬
‫---- b------ l------- w--------- l---------‬
Ku ka nje supermarket? ‫أ-- ه- ا----- ا-------
‫---- h- a--------- a------‬