Shqip » Bjellorusisht   Nё kuzhinё


19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

19 [дзевятнаццаць]
19 [dzevyatnatstsats’]

На кухні
Na kukhnі

19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

19 [дзевятнаццаць]
19 [dzevyatnatstsats’]

На кухні
Na kukhnі

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipбеларуская
E ke kuzhinёn tё re? У ц--- н---- к----?
U t----- n----- k------?
Çfarё do tё gatuash sot? Шт- т- з-------- г------- с----?
S--- t- z---------- g-------- s-----?
Gatuan me korent apo me gaz? Ты г----- н- э---------- ц- н- г------ п----?
T- g------ n- e----------- t-- n- g------ p-----?
   
A ti pres qepёt? Мн- п------- ц-----?
M-- p-------- t-------?
A ti qёroj patatet? Мн- п--------- б-----?
M-- p---------- b-----?
A ta laj sallatёn? Мн- п----- с-----?
M-- p------ s-----?
   
Ku jane gotat? Дз- ш------?
D-- s--------?
Ku janё enёt? Дз- п----?
D-- p----?
Ku ёshtё kompleti? Дз- с------- п------?
D-- s-------- p------?
   
A ke hapёse kanaçesh? У ц--- ё--- к--------- н--?
U t----- y----- k--------- n---?
A ke hapёse shishesh? У ц--- ё--- а--------- д-- б------?
U t----- y----- a--------- d--- b------?
A ke tapёxjerrёse? У ц--- ё--- ш-----?
U t----- y----- s------?
   
Do e gatuash supёn te kjo tenxherja? Ты в---- с-- у г---- к-------?
T- v----- s-- u g---- k-------?
Do e skuqësh peshkun nё kёtё tigan? Ты с----- р--- н- г---- п-------?
T- s------- r--- n- g---- p-------?
Do i pjekёsh perimet te ky gril? Ты с----- г-------- н- г---- р------?
T- s------- g-------- n- g---- r--------?
   
Unё shtroj tavolinёn. Я н----- н- с---.
Y- n------ n- s---.
Kёtu janё thikat, pirunjtё dhe lugёt. Во-- н---- в------- і л----.
V--- n----- v-------- і l-----.
Kёtu janё gotat, pjatat dhe picetat. Во-- ш------- т------ і с-------.
V--- s--------- t------ і s-------.