Shqip » Bjellorusisht   Bisedё e shkurtёr 2


21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

21 [дваццаць адзін]
21 [dvatstsats’ adzіn]

Гутарка 2
Gutarka 2

21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

21 [дваццаць адзін]
21 [dvatstsats’ adzіn]

Гутарка 2
Gutarka 2

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipбеларуская
Nga vini? Ад---- В-?
A----- V-?
Nga Bazeli. З Б-----.
Z B------.
Bazeli ndodhet nё Zvicёr. Ба---- з---------- ў Ш--------.
B----- z------------- u S----------.
   
A mund t’ju prezantoj me zotin Myler? Да------- п--------- В-- с- с------- М------.
D--------- p---------- V-- s- s------- M-------.
Ai ёshtё i huaj. Ён і--------.
E- і----------.
Ai flet disa gjuhё. Ён р-------- н- н-------- м----.
E- r---------- n- n--------- m-----.
   
Ёshtё hera e parё qe jeni kёtu? Вы ў------- т--?
V- u--------- t--?
Jo, vitin e kaluar isha kёtu. Не- я ў-- б-- / б--- т-- л-----.
N-- y- u--- b-- / b--- t-- l-----.
Por vetёm pёr njё javё. Ал- т----- а---- т------.
A-- t----- a---- t------.
   
A ju pёlqen kёtu te ne? Як В-- у н-- п---------?
Y-- V-- u n-- p-----------?
Shumё mirё. Njerёzit janё tё sjellshёm. Ве---- п---------. Т-- д----- л----.
V----- p-----------. T-- d------ l-----.
Dhe natyra mё pёlqen shumё. І п------ м-- т------ п---------.
І p------ m-- t------ p-----------.
   
Çfarё profesioni keni? Кі- В- п-------?
K-- V- p---------?
Jam pёrkthyes. Я п----------.
Y- p-----------.
Unё pёrkthej libra. Я п--------- к----.
Y- p---------- k----.
   
Vetёm jeni kёtu? Вы т-- а----?
V- t-- a----?
Jo, gruaja ime / burri im ёshtё gjithashtu kёtu. Не- м-- ж---- / м-- м-- т------ т--.
N-- m--- z----- / m-- m--- t------ t--.
Dhe atje janё tё dy fёmijёt e mi. А т-- д--- м--- д-----.
A t-- d--- m---- d-------.