Shqip » Bjellorusisht   Bisedё e shkurtёr 3


22 [njёzetedy]

Bisedё e shkurtёr 3

-

22 [дваццаць два]
22 [dvatstsats’ dva]

Гутарка 3
Gutarka 3

22 [njёzetedy]

Bisedё e shkurtёr 3

-

22 [дваццаць два]
22 [dvatstsats’ dva]

Гутарка 3
Gutarka 3

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipбеларуская
A pini duhan? Вы к-----?
V- k------?
Mё pёrpara pija. Ра--- – т--.
R---- – t--.
Por tani nuk pi mё. Ал- ц---- я б---- н- к---.
A-- t------ y- b----- n- k---.
   
A bezdiseni, nё qoftё se pi duhan? Ва- н- б---- з-------- к--- я з-----?
V-- n- b---- z--------- k--- y- z-----?
Jo, absolutisht jo. Не- з---- н-.
N-- z---- n-.
Nuk bezdisem. Мн- г--- н- з------.
M-- g--- n- z------.
   
Doni tё pini diçka? Вы----- ш----------?
V------- s-----------?
Njё konjak? Ка-----?
K-------?
Jo, mё mirё njё birrё. Не- л--- п---.
N-- l---- p---.
   
A udhёtoni shumё? Вы ш--- п-------------?
V- s---- p----------------?
Po, nё tё shumtёn e rasteve pёr punё. Та-- ч----- з- ў-- г--- к------------.
T--- c------- z- u-- g--- k------------.
Por tani po bёjmё pushime kёtu. Ал- ц---- м- п------- с--- н- а--------.
A-- t------ m- p-------- s---- n- a---------.
   
Sa vapё! Ну і с-------
N- і s-------!
Po, tani ёshtё me tё vёrtetё nxehtё. Та-- с---- с------- г-----.
T--- s----- s------- g------.
A dalim nё ballkon? Да----- в------ н- б-----.
D------- v------ n- b-----.
   
Nesёr kёtu ka festё. За---- т-- б---- в-------.
Z----- t-- b---- v--------.
A do tё vini dhe ju? Вы т------ п--------?
V- t------ p---------?
Po, edhe ne jemi tё ftuar. Та-- н-- т------ з--------.
T--- n-- t------ z--------.