Shqip » Bjellorusisht   Pyes pёr rrugёn


40 [dyzet]

Pyes pёr rrugёn

-

40 [сорак]
40 [sorak]

Пытацца пра дарогу
Pytatstsa pra darogu

40 [dyzet]

Pyes pёr rrugёn

-

40 [сорак]
40 [sorak]

Пытацца пра дарогу
Pytatstsa pra darogu

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipбеларуская
Mё falni! Пр-------
P---------!
A mund tё mё ndihmoni? Не м---- б В- м-- п------?
N- m---- b V- m-- p-------?
Ku ndodhet ndonjё restorant i mirё kёtu? Дз- т-- ё--- д---- р-------?
D-- t-- y----- d---- r-------?
   
Ecni majtas, nё qoshe. Па------- з- р-- н-----.
P---------- z- r-- n-----.
Ecni pastaj pak drejt. По--- т---- п-------- п----.
P---- t----- p--------- p----.
Ecni pastaj 100 metra djathtas. По--- з------- н------ і п-------- с-- м-----.
P---- z--------- n------ і p--------- s-- m-----.
   
Mund tё merrni dhe autobusin. Та----- В- м----- с---- н- а------.
T------ V- m------- s----- n- a------.
Mund tё merrni dhe tramvajin. Та----- В- м----- с---- н- т------.
T------ V- m------- s----- n- t------.
Mund tё udhёtoni dhe mbrapa meje. Та----- В- м----- п----- п------- з- м---.
T------ V- m------- p----- p--------- z- m---.
   
Si mund tё shkoj nё stadium? Як м-- п------ д- ф---------- с-------?
Y-- m-- p------- d- f---------- s-------?
Kaloni urёn! Пе-------- п--- м----
P---------- p--- m---!
Kaloni tunelin! Пр------- п--- т------
P--------- p--- t-----!
   
Udhёtoni deri te semafori i tretё. Пр------- д- т------ с---------.
P--------- d- t-------- s----------.
Kthehuni pastaj nё rrugёn e parё djathtas. По--- з------- н- п----- п------- н------.
P---- z--------- n- p------ p-------- n------.
Udhёtoni pastaj drejt deri te kryqёzimi tjetёr. По--- п-------- н------- н-------- с----------.
P---- p--------- n------- n-------- s-----------.
   
Mё falni, si mund tё shkoj nё aeroport? Пр--- п---------- я- м-- т------ у а-------?
P----- p------------ y-- m-- t------- u a-------?
Mё mirё merrni metronё. На----- п-------- н- м----.
N------- p--------- n- m----.
Udhёtoni deri te stacioni i fundit. Пр---- п-------- д- к------- с------.
P----- p--------- d- k-------- s-------.