Shqip » Bjellorusisht   E shkuara 1


81 [tetёdhjetёenjё]

E shkuara 1

-

81 [восемдзесят адзін]
81 [vosemdzesyat adzіn]

Прошлы час 1
Proshly chas 1

81 [tetёdhjetёenjё]

E shkuara 1

-

81 [восемдзесят адзін]
81 [vosemdzesyat adzіn]

Прошлы час 1
Proshly chas 1

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipбеларуская
shkruaj пі----
p-----’
Ai shkruajti njё letёr. Ён п---- л---.
E- p---- l---.
Dhe ajo shkruajti njё kartolinё. А я-- п----- п-------.
A y--- p----- p--------.
   
lexoj чы----
c------’
Ai lexoi njё revistё. Ён ч---- ч------.
E- c----- c-------.
Dhe ajo lexoi njё libёr. А я-- ч----- к----.
A y--- c------ k----.
   
marr уз---
u-----’
Ai mori njё cigare. Ён у--- ц-------.
E- u---- t--------.
Ajo mori njё copё çokollatё. Ян- ў---- к------ ш-------.
Y--- u----- k------ s--------.
   
Ai nuk ishte besnik, por ajo ishte besnike. Ён б-- н------- а-- я-- б--- в-----.
E- b-- n-------- a-- y--- b--- v------.
Ai ishte dembel, por ajo ishte e zellshme. Ён б-- л------ а-- я-- б--- с--------.
E- b-- l------- a-- y--- b--- s---------.
Ai ishte i varfёr, por ajo ishte e pasur. Ён б-- б----- а-- я-- б--- б------.
E- b-- b----- a-- y--- b--- b-------.
   
Ai s’kishte lekё, por borxhe. У я-- н- б--- г------ а б--- п-----.
U y--- n- b--- g------- a b--- p-----.
Ai s’kishte fat, por vetёm tersllёk. У я-- н- б--- ш---------- а б--- н------.
U y--- n- b--- s------------- a b--- n--------.
Ai s’kishte sukses, por dёshtim. У я-- н- б--- п-------- а б--- п------.
U y--- n- b--- p--------- a b--- p------.
   
Ai nuk ishte i kёnaqur, por i pakёnaqur. Ён н- б-- з---------- а б-- н-----------.
E- n- b-- z---------- a b-- n-----------.
Ai nuk ishte i lumtur, por i trishtuar. Ён н- б-- ш-------- а б-- н-------.
E- n- b-- s---------- a b-- n----------.
Ai nuk ishte simpatik, por ishte antipatik. Ён н- б-- с---------- а б-- н-----------.
E- n- b-- s----------- a b-- n------------.