Shqip » Bullgarisht   Bisedё e shkurtёr 2


21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

21 [двайсет и едно]
21 [dvayset i yedno]

Кратък разговор 2
Kratyk razgovor 2

21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

21 [двайсет и едно]
21 [dvayset i yedno]

Кратък разговор 2
Kratyk razgovor 2

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipбългарски
Nga vini? От---- с--?
O----- s--?
Nga Bazeli. От Б----.
O- B----.
Bazeli ndodhet nё Zvicёr. Ба--- с- н----- в Ш--------.
B---- s- n----- v S-----------.
   
A mund t’ju prezantoj me zotin Myler? Мо-- л- д- В- п-------- г------- М----?
M---- l- d- V- p--------- g------- M-----?
Ai ёshtё i huaj. То- е ч-------.
T-- y- c----------.
Ai flet disa gjuhё. То- г----- н------ е----.
T-- g----- n------- y-----.
   
Ёshtё hera e parё qe jeni kёtu? За п--- п-- л- с-- т--?
Z- p--- p-- l- s-- t--?
Jo, vitin e kaluar isha kёtu. Не- м------- г----- б-- в--- т--.
N-- m------- g----- b---- v---- t--.
Por vetёm pёr njё javё. Но с--- з- е--- с------.
N- s--- z- y---- s-------.
   
A ju pёlqen kёtu te ne? Ха----- л- В- п-- н--?
K------- l- V- p-- n--?
Shumё mirё. Njerёzit janё tё sjellshёm. Мн---. Х----- с- п------.
M----. K------ s- p-------.
Dhe natyra mё pёlqen shumё. И м--------- м- х------.
I m--------- m- k-------.
   
Çfarё profesioni keni? Ка--- / к---- с-- п- п-------?
K---- / k---- s-- p- p--------?
Jam pёrkthyes. Аз с-- п------- / п---------.
A- s-- p-------- / p----------.
Unё pёrkthej libra. Аз п-------- к----.
A- p--------- k----.
   
Vetёm jeni kёtu? Са- / с--- л- с-- т--?
S-- / s--- l- s-- t--?
Jo, gruaja ime / burri im ёshtё gjithashtu kёtu. Не- м---- ж--- / м--- м---- с--- е т--.
N-- m----- z---- / m---- m----- s------ y- t--.
Dhe atje janё tё dy fёmijёt e mi. А т-- с- д---- м- д---.
A t-- s- d---- m- d----.