Shqip » Bengali   Persona


1 [njё]

Persona

-

১ [এক]
1 [Ēka]

ব্যক্তি
byakti

1 [njё]

Persona

-

১ [এক]
1 [Ēka]

ব্যক্তি
byakti

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipবাংলা
unё আম-
ā-i
unё dhe ti আম- এ-- ত---
ā-- ē--- t--i
ne tё dy আম-- দ---- (আ--- উ----)
ā---- d----- (ā---- u-------)
   
ai সে (ছ---)
s- (c----)
ai dhe ajo সে (ছ---) এ-- স- (ম---)
s- (c----) ē--- s- (m---)
ata tё dy তা-- দ----
t--- d----ē
   
burri পু---
p----a
gruaja স্---- / ম----
s--- / m----ā
fёmija শি--
ś--u
   
njё familje এক-- প-----
ē---- p------a
familja ime আম-- প-----
ā---- p------a
Familja ime ёshtё kёtu. আম-- প----- এ---- ৷
ā---- p------- ē----ē
   
Unё jam kёtu. আম- এ---- ৷
ā-- ē----ē
Ti je kёtu. তু-- এ---- ৷
t--- ē----ē
Ai ёshtё kёtu dhe ajo ёshtё kёtu. সে (ছ---) এ---- এ-- স- (ম---) এ---- ৷
s- (c----) ē----- ē--- s- (m---) ē----ē
   
Ne jemi kёtu. আম-- এ---- ৷
ā---- ē----ē
Ju jeni kёtu. তো--- এ---- ৷
t----- ē----ē
Ata janё tё gjithё kёtu. তা-- স--- এ---- ৷
t--- s----- ē----ē