Shqip » Bengali   Muajt


11 [njёmbёdhjetё]

Muajt

-

১১ [এগারো]
11 [Ēgārō]

মাস
Māsa

11 [njёmbёdhjetё]

Muajt

-

১১ [এগারো]
11 [Ēgārō]

মাস
Māsa

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipবাংলা
janar জা------
J------ī
shkurt ফে--------
P--------ī
mars মা---
M---a
   
prill এপ----
Ē----a
maj মে
qershor জু-
J--a
   
Kёto janё gjashtё muaj. এই---- হ- ছ- ম-- ৷
Ē------ h--- c---- m--a
janar, shkurt, mars, জা------- ফ---------- ম----
J-------- p---------- m---a
prill, maj dhe qershor. এপ----- ম- এ-- জ-- ৷
Ē------ m- ē--- j--a
   
korriku জু---
J----i
gushti আগ---
Ā----a
shtatori সে--------
S--------a
   
tetori অক-----
A------a
nёntori নভ-----
N--------a
dhjetori ডি------
Ḍ-------a
   
Edhe kёto janё gjashtё muaj. এই----- হ- ছ- ম-- ৷
Ē-------- h--- c---- m--a
korrik, gusht, shtator জু---- আ----- স---------
J------ ā------ s--------a
tetor, nёntor dhe dhjetor. অক------ ন------ এ-- ড------- ৷
A-------- n--------- ē--- ḍ-------a