Shqip » Bengali   Fruta dhe perime


15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

১৫ [পনের]
15 [Panēra]

ফল এবং খাবার
Phala ēbaṁ khābāra

15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

১৫ [পনের]
15 [Panēra]

ফল এবং খাবার
Phala ēbaṁ khābāra

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipবাংলা
Kam njё luleshtrydhe. আম-- ক--- এ--- স-------- আ-- ৷
Ā---- k---- ē---- s------- ā--ē
Kam njё kivi dhe njё pjepёr. আম-- ক--- এ--- ক--- এ-- এ--- ত---- আ-- ৷
Ā---- k---- ē---- k----- ē--- ē---- t------- ā--ē
Kam njё portokall dhe njё qitro. আম-- ক--- এ--- ক------- এ-- এ--- আ----- আ-- ৷
Ā---- k---- ē---- k--------- ē--- ē---- ā----- ā--ē
   
Kam njё mollё dhe njё mango. আম-- ক--- এ--- আ--- এ-- এ--- আ- আ-- ৷
Ā---- k---- ē---- ā---- ē--- ē---- ā-- ā--ē
Kam njё banane dhe njё ananas. আম-- ক--- এ--- ক-- এ-- এ--- আ---- আ-- ৷
Ā---- k---- ē---- k--- ē--- ē---- ā------ ā--ē
Po bёj njё sallatё me fruta. আম- এ--- ফ---- স------ ব------- ৷
Ā-- ē---- p----- s------ b------i
   
Unё ha njё fetë bukë të thekur. আম- ট---- খ----- ৷
Ā-- ṭ---- k-----i
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё. আম- ম--- দ--- এ--- ট---- খ----- ৷
Ā-- m------ d--- ē---- ṭ---- k-----i
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё dhe marmalatё. আম- ম--- এ-- জ---- দ--- এ--- ট---- খ----- ৷
Ā-- m------ ē--- j---- d--- ē---- ṭ---- k-----i
   
Unё ha njё sanduiç. আম- এ--- স--------- খ----- ৷
Ā-- ē---- s--------- k-----i
Unё ha njё sanduiç me margarinё. আম- ম-------- দ--- এ--- স--------- খ----- ৷
Ā-- m-------- d--- ē---- s--------- k-----i
Unё ha njё sanduiç me margarinё dhe domate. আম- ম-------- এ-- ট---- দ--- এ--- স--------- খ----- ৷
Ā-- m-------- ē--- ṭ----- d--- ē---- s--------- k-----i
   
Duam bukё dhe oriz. আম---- র--- এ-- চ-- c----- ৷
Ā------ r--- ē--- c--- c------a
Duam peshk dhe biftek. আম---- ম-- এ-- স---- (গ--- ম---) c----- ৷
Ā------ m---- ē--- s---- (g----- m----) c------a
Duam pica dhe makarona. আম---- প----- এ-- স--------- c----- ৷
Ā------ p---- ē--- s------- c------a
   
Pёr çfarё kemi nevojё tjetёr? এছ---- আ----- আ- ক- c-----?
Ē----- ā------ ā-- k- c-------?
Na duhen karrota dhe domate pёr supёn. সু--- জ--- আ----- গ--- এ-- ট---- c----- ৷
S----- j----- ā------ g----- ē--- ṭ----- c------a
Ku ka nje supermarket? সু--- ম------ ক----?
S----- m------ k------?