Shqip » Bengali   Stinёt dhe moti


16 [gjashtёmbёdhjetё]

Stinёt dhe moti

-

১৬ [ষোল]
16 [Ṣōla]

ঋতু এবং আবহাওয়া
R̥tu ēbaṁ ābahā´ōẏā

16 [gjashtёmbёdhjetё]

Stinёt dhe moti

-

১৬ [ষোল]
16 [Ṣōla]

ঋতু এবং আবহাওয়া
R̥tu ēbaṁ ābahā´ōẏā

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipবাংলা
Kёto janё stinёt e vitit: এই---- হ- ব------ ঋ--
Ē------ h--- b------- r--u
pranvera, vera বস---- গ------
B------- g----a
vjeshta dhe dimri. শর-- এ-- শ--
Ś---- ē--- ś--a
   
Vera ёshtё e nxehtё. গ্-------- উ--- ৷
G--------- u--a
Nё verё dielli shkёlqen. গ্--------- স------ আ-- উ---- হ- ৷
G--------- s------ ā-- u----- h--a
Nё verё dalim shёtitje me qejf. আম-- গ---------- হ----- ভ------ ৷
Ā---- g--------- h------- b-------i
   
Dimri ёshtё i ftohtё. শী---- ঠ----- ৷
Ś------- ṭ----ā
Nё dimёr bie borё ose shi. শী----- ব-- প--- ব- ব----- হ- ৷
Ś------- b------ p--- b- b----- h--a
Nё dimёr rrimё nё shtёpi me qejf. শী----- আ--- ঘ-- থ---- ভ------ ৷
Ś------- ā---- g---- t------ b-------i
   
Ёshtё ftohtё. এখ- ঠ----- ৷
Ē----- ṭ----ā
Bie shi. এখ- ব----- হ---- ৷
Ē----- b----- h----ē
Fryn erё. এখ- ঝ-- হ---- ব--- ৷
Ē----- j---- h----- b-----ē
   
Ёshtё ngrohtё. এখ- গ-- ৷
Ē----- g----a
Ёshtё ditë me diell. এখ- র-- আ-- ৷
Ē----- r--- ā--ē
Ёshtё kohё e kthjellёt. এট- ম---- (র-- খ-- ক---) ৷
Ē-- m------- (r--- k---- k---)
   
Si ёshtё moti sot? আজ আ------ ক---?
Ā-- ā-------- k-----?
Sot ёshtё ftohtё. আজ ঠ----- প--- ৷
Ā-- ṭ----- p-----ē
Sot ёshtё ngrohtё. আজ-- গ-- প--- ৷
Ā---- g----- p-----ē