Shqip » Bengali   Bisedё e shkurtёr 2


21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

২১ [একুশ]
21 [Ēkuśa]

ছোটখাটো আড্ডা ২
Chōṭakhāṭō āḍḍā 2

21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

২১ [একুশ]
21 [Ēkuśa]

ছোটখাটো আড্ডা ২
Chōṭakhāṭō āḍḍā 2

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipবাংলা
Nga vini? আপ-- ক--- থ--- এ-----?
Ā---- k---- t---- ē-------?
Nga Bazeli. ব্----- থ---
B------ t---ē
Bazeli ndodhet nё Zvicёr. ব্----- স------------- অ------ ৷
B------ s------------- a-------a
   
A mund t’ju prezantoj me zotin Myler? আম- ম-. ম------ প---- ক---- চ-- ৷
Ā-- m-. M------- p------- k----- c--i
Ai ёshtё i huaj. সে এ--- ব----- ৷
S- ē------ b----ī
Ai flet disa gjuhё. সে ব------ ভ---- ক-- ব-- ৷
S- b------- b------ k---- b--ē
   
Ёshtё hera e parё qe jeni kёtu? আপ-- ক- এ---- প------- এ-----?
Ā---- k- ē----- p----------- ē-------?
Jo, vitin e kaluar isha kёtu. না- আ-- গ----- এ---- এ---- এ------- ৷
N-- ā-- g---------- ē------ ē----- ē--------a
Por vetёm pёr njё javё. কি---- শ-------- এ- স------- জ--- ৷
K---- ś--------- ē-- s-------- j----a
   
A ju pёlqen kёtu te ne? আপ--- আ----- এ---- ক--- ল---?
Ā------ ā------ ē----- k----- l---?
Shumё mirё. Njerёzit janё tё sjellshёm. খু- ভ--- এ------ ল---- খ-- ভ-- ৷
K---- b----- ē--------- l------- k---- b---a
Dhe natyra mё pёlqen shumё. এব- আ--- এ------ দ----- খ-- ভ-- ল---- ৷
Ē--- ā---- ē--------- d------- k---- b---- l-----ē
   
Çfarё profesioni keni? আপ-- ক- ক---?
Ā---- k- k-----?
Jam pёrkthyes. আম- এ--- অ------ ৷
Ā-- ē------ a-------a
Unё pёrkthej libra. আম- ব- অ----- ক-- ৷
Ā-- b--- a------ k--i
   
Vetёm jeni kёtu? আপ-- ক- এ---- এ-- আ---?
Ā---- k- ē----- ē-- ā-----?
Jo, gruaja ime / burri im ёshtё gjithashtu kёtu. না- আ--- স----- / আ--- স------ এ---- আ-- ৷
N-- ā---- s---/ ā---- s------ ē----- ā--ē
Dhe atje janё tё dy fёmijёt e mi. এব- ও-- হ- আ--- দ-- স----- ৷
Ē--- ō-- h--- ā---- d--- s-----a