Shqip » Bengali   Bisedё e shkurtёr 3


22 [njёzetedy]

Bisedё e shkurtёr 3

-

২২ [বাইশ]
22 [Bā´iśa]

ছোটখাটো আড্ডা ৩
Chōṭakhāṭō āḍḍā 3

22 [njёzetedy]

Bisedё e shkurtёr 3

-

২২ [বাইশ]
22 [Bā´iśa]

ছোটখাটো আড্ডা ৩
Chōṭakhāṭō āḍḍā 3

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipবাংলা
A pini duhan? আপ-- ক- ধ----- ক---?
Ā---- k- d-------- k-----?
Mё pёrpara pija. হ্---- আ-- ক---- ৷
H----- ā-- k------a
Por tani nuk pi mё. কি---- এ-- আ-- আ- ধ----- ক-- ন- ৷
K---- ē----- ā-- ā-- d-------- k--- nā
   
A bezdiseni, nё qoftё se pi duhan? আম- স------ খ--- ক- আ---- অ------ হ--?
Ā-- s------- k---- k- ā------ a------- h---?
Jo, absolutisht jo. না- এ------- ন- ৷
N-- ē-------- n--a
Nuk bezdisem. আম-- ক--- অ------ হ-- ন- ৷
Ā---- k--- a------- h--- nā
   
Doni tё pini diçka? আপ-- ক- ক--- খ---- (প-- ক----) ?
Ā---- k- k---- k------ (p--- k-------)?
Njё konjak? ব্--------?
B------?
Jo, mё mirё njё birrё. না- স---- হ-- ব---- ৷
N-- s------- h--- b----a
   
A udhёtoni shumё? আপ-- ক- অ--- ভ--- ক---?
Ā---- k- a---- b------- k-----?
Po, nё tё shumtёn e rasteve pёr punё. হ্---- ব------- ব------ ক--- ৷
H----- b---------- b-------- k--ē
Por tani po bёjmё pushime kёtu. কি---- এ-- আ----- ছ--- ৷
K---- ē----- ā------ c---i
   
Sa vapё! কী ভ--- গ-- ৷
K- b------ g----a
Po, tani ёshtё me tё vёrtetё nxehtё. হা-- আ- স----- খ-- গ-- ৷
H---- ā-- s------ k---- g----a
A dalim nё ballkon? চল-- ব-------- য-- ৷
C----- b-------- y--i
   
Nesёr kёtu ka festё. আগ------ এ--- প----- আ-- ৷
Ā-------- ē---- p---- ā--ē
A do tё vini dhe ju? আপ--- ক- আ----?
Ā------ k- ā-------?
Po, edhe ne jemi tё ftuar. হা-- আ------ ন-------- ক---- ৷
H---- ā-------- n--------- k-----ē