Shqip » Bengali   Nё tren


34 [tridhjetёekatёr]

Nё tren

-

৩৪ [চৌঁত্রিশ]
34 [Caum̐triśa]

ট্রেনে
Ṭrēnē

34 [tridhjetёekatёr]

Nё tren

-

৩৪ [চৌঁত্রিশ]
34 [Caum̐triśa]

ট্রেনে
Ṭrēnē

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipবাংলা
A ёshtё ky treni pёr Berlin? এট- ক- ব------- য---- ট----?
Ē-- k- b------ y----- ṭ----?
Kur niset treni? এই ট------ ক-- ছ----?
Ē-- ṭ------ k------ c------?
Kur arrin nё Berlin? এই ট------ ব------- ক-- প------?
Ē-- ṭ------ b------ k------ p---------?
   
Mё falni, a mund tё kaloj? মা- ক----- আ-- ক- আ-- য--- প---?
M---- k-------- ā-- k- ā-- y--- p---?
Mё duket se ky ёshtё vendi im. আম-- ম-- হ- এ-- আ--- ব---- জ---- ৷
Ā---- m--- h--- ē-- ā---- b------- j----ā
Mё duket se ju jeni ulur nё vendin tim. আম-- ম-- হ- আ--- আ--- জ----- ব-- আ--- ৷
Ā---- m--- h--- ā---- ā---- j------- b--- ā----a
   
Ku ёshtё vagoni me shtretёr? স্----- ক----?
S------ k------?
Vagoni me shtretёr ёshtё nё fund tё trenit. স্----- ট------ শ---- দ--- আ-- ৷
S------ ṭ------ ś----- d--- ā--ē
Ku ёshtё vagoni restorant? – Nё fillim. আর খ---- জ---- ক----? – স----- দ--- ৷
Ā-- k------ j----- k------? – S------- d--ē
   
A mund tё fle poshtё? আম- ক- ন--- শ--- প---?
Ā-- k- n--- ś--- p---?
A mund tё fle nё mes? আম- ক- ম------ শ--- প---?
Ā-- k- m--------- ś--- p---?
A mund tё fle lart? আম- ক- উ--- শ--- প---?
Ā-- k- u---- ś--- p---?
   
Kur arrijmё nё kufi? আম-- ব------ ক-- প-----?
Ā---- b------ k------ p---------?
Sa zgjat udhёtimi pёr nё Berlin? বা----- য------ ক- স-- ল---?
B------ y------ k--- s----- l---?
A ёshtё treni me vonesё? ট্--- ক- দ----- চ---?
Ṭ---- k- d----- c------?
   
A keni ndonjё gjё pёr tё lexuar? আপ--- ক--- প----- ম- ক--- আ--?
Ā------ k---- p------- m--- k---- ā---?
A mund tё marrёsh ndonjё gjё pёr tё ngrёnё dhe pirё kёtu? এখ--- খ---- এ-- প-- ক--- জ--- ক--- প---- য--- প---?
Ē----- k------ ē--- p--- k----- j----- k---- p----- y--- p---?
A mund tё mё zgjoni nё orёn 7.00? আপ-- ক- দ-- ক-- আ---- ৭ ট-- স-- জ----- দ----?
Ā---- k- d--- k--- ā---- 7 ṭ--- s----- j----- d-----?