Shqip » Bengali   Sport


49 [dyzetёenёntё]

Sport

-

৪৯ [ঊনপঞ্চাশ ]
49 [Ūnapañcāśa]

খেলাখূলা
Khēlākhūlā

49 [dyzetёenёntё]

Sport

-

৪৯ [ঊনপঞ্চাশ ]
49 [Ūnapañcāśa]

খেলাখূলা
Khēlākhūlā

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipবাংলা
A merresh me sport? তু-- ক- ব------ ক-?
T--- k- b------ k---?
Po, duhet tё lёviz. হ্---- আ--- ব------ ক---- প------ আ-- ৷
H----- ā---- b------ k------- p-------- ā--ē
Unё shkoj nё njё klub sportiv. আম- এ--- স-------- ক------ স---- ৷
Ā-- ē---- s------ k------ s-----a
   
Ne luajmё futboll. আম-- ফ---- খ--- ৷
Ā---- p-------- k---i
Ndonjёherё notojmё. আম-- ক--- ক--- স----- ক--- ৷
Ā---- k------ k------ s------- k--i
Ose ecim me biçikletё. অথ-- আ--- স----- চ---- ৷
A----- ā---- s------- c----i
   
Nё qytetin tonё ndodhet njё stadium futbolli. আম---- শ--- এ--- ফ---- স-------- আ-- ৷
Ā------ ś----- ē---- p-------- s-------- ā--ē
Ndodhet dhe njё pishinё me sauna. বা-------- স--- এ--- স----- প--- আ-- ৷
B--------- s----- ē---- s------ p----- ā--ē
Ndodhet dhe njё shesh golfi. এব- এ--- গ----- ম---- আ-- ৷
Ē--- ē---- g------- m------- ā--ē
   
Çfarё shfaqet nё televizor? টে------ ক- হ----?
Ṭ---------- k- h-----?
Tani po luhet njё ndeshje futbolli. এখ- এ--- ফ---- খ--- হ---- ৷
Ē----- ē---- p-------- k---- h----ē
Skuadra gjermane po luan kundёr asaj angleze. জা----- দ- ই---- দ--- ব------- খ---- ৷
J------ d--- i----- d----- b-------- k------ē
   
Kush fiton? কে জ----?
K- j-----?
S’e kam idenё. আম-- ক--- ধ---- ন-- ৷
Ā---- k--- d------ n--i
Pёr momentin janё barazim. এই স-- এ-- অ-------- ৷
Ē-- s----- ē-- a--------a
   
Arbitri vjen nga Belgjika. রে---- ব------- থ--- এ---- ৷
R------ b--------- t---- ē----ē
Tani ka njё 11 (njёmbёdhjetё) metёrsh. এখ- এ--- প------- ক-- হ-- ৷
Ē----- ē---- p------ k--- h--ē
Gol! 1 (njё) me 0 (zero)! গো---- – শ----
G------- – ś----a