Shqip » Bengali   Vende dhe gjuhё


5 [pesё]

Vende dhe gjuhё

-

৫ [পাঁচ]
5 [Pām̐ca]

বিভিন্ন দেশ এবং ভাষা
Bibhinna dēśa ēbaṁ bhāṣā

5 [pesё]

Vende dhe gjuhё

-

৫ [পাঁচ]
5 [Pām̐ca]

বিভিন্ন দেশ এবং ভাষা
Bibhinna dēśa ēbaṁ bhāṣā

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipবাংলা
Xhoni ёshtё nga Londra. জন ল---- থ--- এ---- ৷
J--- l------ t---- ē----ē
Londra ndodhet nё Britaninё e Madhe. লণ--- গ---- ব------- অ------ ৷
L------ g---- b------ a--------.
Ai flet anglisht. সে (ও) ই------- ক-- ব-- ৷
S- (ō) i------- k---- b--ē
   
Maria ёshtё nga Madridi. মা---- ম------ থ--- এ---- ৷
M----- m------ t---- ē----ē
Madridi ndodhet nё Spanjё. মা----- স----- অ------ ৷
M------ s---- a-------a
Ajo flet spanjisht. ও স-------- ভ--- ব-- ৷
Ō s------- b---- b--ē
   
Petri dhe Marta janё nga Berlini. পি--- এ-- ম----- ব------ থ--- এ---- ৷
P----- ē--- m----- b------ t---- ē----ē
Berlini ndodhet nё Gjermani. বা----- জ--------- অ------ ৷
B------ j-------- a-------a
Flisni ju te dy gjermanisht? তো--- দ----- ক- জ------ ব-?
T----- d------- k- j------ b---?
   
Londra ёshtё njё kryeqytet. লণ--- এ--- র------ ৷
L------ ē---- r-------ī
Madridi dhe Berlini janё gjithashtu kryeqytete. মা----- এ-- ব------- র------ ৷
M------ ē--- b-------- r-------ī
Kryeqytetet janё tё mёdhenj dhe tё zhurmshёm. রা--------- ব-- এ-- ক---------- হ- ৷
R------------ b--- ē--- k------------ h--a
   
Franca ndodhet nё Europё. ফ্----- ই----- অ------ ৷
P------ i------ a-------a
Egjipti ndodhet nё Afrikё. মি-- আ------- অ------ ৷
M----- ā-------- a-------a
Japonia ndodhet nё Azi. জা--- এ----- অ------ ৷
J----- ē------ a-------a
   
Kanadaja ndodhet nё Amerikёn e Veriut. কা---- উ---- আ------- অ------ ৷
K----- u----- ā-------- a-------a
Panamaja ndodhet nё Amerikёn Qendrore. পা---- ম--- আ------- অ------ ৷
P----- m----- ā-------- a-------a
Brazili ndodhet nё Amerikёn e Jugut. ব্----- দ----- আ------- অ------ ৷
B------ d------ ā-------- a-------a