Shqip » Bengali   i madh – i vogёl


68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

৬৮ [আটষট্টি]
68 [Āṭaṣaṭṭi]

বড় – ছোট
Baṛa – chōṭa

68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

৬৮ [আটষট্টি]
68 [Āṭaṣaṭṭi]

বড় – ছোট
Baṛa – chōṭa

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipবাংলা
i madh dhe i vogёl বড- এ-- ছ--
B--- ē--- c---a
Elefanti ёshtё i madh. হা-- ব-- ৷
H--- b--a
Miu ёshtё i vogёl. ইঁ--- ছ-- ৷
I------ c---a
   
i errёt dhe i çelёt অন----- এ-- উ----
A-------- ē--- u----a
Nata ёshtё e errёt. রা- অ------ হ- ৷
R--- a-------- h--a
Dita ёshtё me dritё. দি- উ---- হ- ৷
D--- u----- h--a
   
i vjetёr dhe i ri বৃ--- / ব----- এ-- য--- / য----
B-------/ b------- ē--- y-----/ y----ī
Gjyshi ynё ёshtё shumё i vjetёr. আম---- ঠ------ (I-) / দ--- (B-) খ--- ব---- ৷
Ā------ ṭ-------- (I-)/ d--- (B-) k------ b------a
Para 70 vjetёsh ai ishte akoma i ri. ৭০ ব-- আ-- স- য--- ছ-- ৷
70 B------ ā-- s- y----- c---a
   
i bukur dhe i shёmtuar সু---- এ-- ক------
S------ ē--- k-----a
Flutura ёshtё e bukur. প্------ স----- হ- ৷
P-------- s------ h--a
Merimanga ёshtё e shёmtuar. মা----- ক------ হ- ৷
M------- k------ h--a
   
i trashё dhe i hollё মো-- এ-- র---
M--- ē--- r--ā
Njё grua 100 kile ёshtё e shёndoshё. যে ম----- ও-- ১-- ক--- ত--- ম--- ৷
Y- m------- ō---- 100 k--- t--- m--ā
Njё burrё 50 kile ёshtё i dobёt. যে প------ ও-- ৫- ক--- ত--- র--- ৷
Y- p------- ō---- 50 k--- t--- r--ā
   
i shtrenjtё dhe i lirё দা-- এ-- স----
D--- ē--- s---ā
Makina ёshtё e shtrenjtё. গা----- দ--- ৷
G----- d--ī
Gazeta ёshtё e lirё. খব--- ক----- স---- ৷
K-------- k------- s---ā