Shqip » Boshnjakisht   Sport


49 [dyzetёenёntё]

Sport

-

49 [četrdeset i devet]

Sport

49 [dyzetёenёntё]

Sport

-

49 [četrdeset i devet]

Sport

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipbosanski
A merresh me sport? Ba--- l- s- s------?
Po, duhet tё lёviz. Da- m---- s- k------.
Unё shkoj nё njё klub sportiv. Id-- u j---- s------- u--------.
   
Ne luajmё futboll. Mi i----- f-----.
Ndonjёherё notojmё. Po----- p------.
Ose ecim me biçikletё. Il- v----- b-----.
   
Nё qytetin tonё ndodhet njё stadium futbolli. U n---- g---- i-- f-------- s------.
Ndodhet dhe njё pishinё me sauna. Im- t------ i b---- s- s-----.
Ndodhet dhe njё shesh golfi. I i-- t---- z- g---.
   
Çfarё shfaqet nё televizor? Št- i-- n- t---------?
Tani po luhet njё ndeshje futbolli. Up---- t---- f-------- u-------.
Skuadra gjermane po luan kundёr asaj angleze. Nj------ t-- i--- p----- e--------.
   
Kush fiton? Ko ć- p---------?
S’e kam idenё. Ne--- p----.
Pёr momentin janё barazim. Tr------ j- n---------.
   
Arbitri vjen nga Belgjika. Su---- j- i- B------.
Tani ka njё 11 (njёmbёdhjetё) metёrsh. Sa-- s- i----- j------------.
Gol! 1 (njё) me 0 (zero)! Go-- J---- p---- n---!