Shqip » Boshnjakisht   Pjesёt e trupit


58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [pedeset i osam]

Dijelovi tijela

58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [pedeset i osam]

Dijelovi tijela

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipbosanski
Po vizatoj njё burrё. Ja c---- m-------.
Nё fillim kokёn. Pr-- g----.
Burri mban njё kapele. Mu------ n--- š----.
   
Nuk i duken flokёt. Ko-- s- n- v---.
Nuk i duken edhe veshёt. Uš- s- t------ n- v---.
Edhe kurrizi nuk i duket. Le-- s- t------ n- v---.
   
Unё po i vizatoj sytё dhe gojёn. Ja c---- o-- i u---.
Burri kёrcen dhe qesh. Mu------ p---- i s---- s-.
Burri ka njё hundё tё gjatё. Mu------ i-- d-- n--.
   
Ai mban njё shkop nё duar. On n--- š--- u r-----.
Ai mban dhe njё shall nё qafё. On t------ n--- š-- o-- v----.
Ёshtё dimёr dhe ftohtё. Zi-- j- i h----- j-.
   
Krahёt i ka tё fuqishёm. Ru-- s- s-----.
Edhe kёmbёt i ka tё fuqishme. No-- s- t------ s-----.
Burri ёshtё prej bore. Mu------ j- o- s------.
   
Ai nuk ka veshur pantallona dhe pallto. On n- n--- h---- i m-----.
Por burri nuk ka ftohtё. Al- m------- s- n- s------.
Ai ёshtё njё njeri prej bore. On j- S------ B------.