Shqip » Katalane   Pije


12 [dymbёdhjetё]

Pije

-

12 [dotze]

Les begudes

12 [dymbёdhjetё]

Pije

-

12 [dotze]

Les begudes

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipcatalà
Unё pi çaj. (J-) b-- t-.
Unё pi kafe. (J-) b-- c---.
Unё pi ujё mineral. (J-) b-- a---- m------.
   
A e pi çajin me limon? Qu- b--- t- d- l------?
A e pi kafenё me sheqer? Qu- b--- c--- a-- s----?
A e pi ujin me akull? Qu- b--- a---- a-- g--?
   
Kёtu bёhet njё festë. Hi h- u-- f---- a---.
Njerёzit pijnё shampanjё. La g--- b-- x------.
Njerёzit pijnё verё dhe birrё. La g--- b-- v- i c------.
   
A pi alkool? Qu- b--- a------?
A pi uiski? Qu- b--- w-----?
A pi kola me rum? Qu- b--- C-------- a-- r--?
   
Shampanja nuk mё pёlqen. No m------- e- x------.
Vera nuk mё pёlqen. No m------- e- v-.
Birra nuk mё pёlqen. No m------- l- c------.
   
Bebi do qumёsht. Al n--- l- a----- l- l---.
Fёmija do kakao dhe lёng molle. Al n-- / A l- n--- l- a----- e- c---- i e- s-- d- p---.
Gruaja do lёng portokalli dhe lёng qitroje. A l-- d---- e-- a----- e- s-- d- t------ i e- s-- d-------.