Shqip » Katalane   Bisedё e shkurtёr 2


21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

21 [vint-i-u]

Conversa 2

21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

21 [vint-i-u]

Conversa 2

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipcatalà
Nga vini? D'-- é- v----?
Nga Bazeli. De B------.
Bazeli ndodhet nё Zvicёr. Ba----- é- a S-----.
   
A mund t’ju prezantoj me zotin Myler? Li p------- e- s----- M-----.
Ai ёshtё i huaj. És e--------.
Ai flet disa gjuhё. Pa--- d------- l-------.
   
Ёshtё hera e parё qe jeni kёtu? És l- p------ v----- q-- é- a--- v----?
Jo, vitin e kaluar isha kёtu. No- j- h- v--- s-- l---- p-----.
Por vetёm pёr njё javё. Pe-- n---- p-- u-- s------.
   
A ju pёlqen kёtu te ne? Li a----- e- n----- p--- / l- n----- c-----?
Shumё mirё. Njerёzit janё tё sjellshёm. Mo--. L- g--- é- m--- a-----.
Dhe natyra mё pёlqen shumё. I t---- m------- e- p-------.
   
Çfarё profesioni keni? Qu--- é- l- s--- p--------?
Jam pёrkthyes. Só- t--------.
Unё pёrkthej libra. Tr------- l------.
   
Vetёm jeni kёtu? Es-- s-- a---?
Jo, gruaja ime / burri im ёshtё gjithashtu kёtu. No- l- m--- d--- / e- m-- m---- t---- é- a---.
Dhe atje janё tё dy fёmijёt e mi. I a--- s-- e-- m--- d-- f----.