Shqip » Katalane   Nё restorant 4


32 [tridhjetёedy]

Nё restorant 4

-

32 [trenta-dos]

Al restaurant 4

32 [tridhjetёedy]

Nё restorant 4

-

32 [trenta-dos]

Al restaurant 4

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipcatalà
Patate tё skuqura me Ketchup. Un- p----- d- p------ f------- a-- q------.
Dhe dy herё me majonezё. I d--- a-- m-------.
Dhe tre herё salçiçe me musardё. I t--- s-------- t------- a-- m-------.
   
Çfarё perimesh keni? Qu---- v------- t----?
A keni fasule? Qu- t---- m------- / f-----?
A keni lulelakёr? Qu- t---- c-------?
   
Unё ha misёr me qejf. M'------ e- b--- d- m---.
Unё ha kastravec me qejf. M'------ e- c-------.
Unё ha domate me qejf. M'------- e-- t--------.
   
Hani me qejf pras? Ta--- l- a----- e- p----?
Hani me qejf lakёr turshi? Ta--- l- a----- l- x-----?
Hani me qejf thjerёza? Ta--- l- a------ l-- l---------?
   
A i ke qejf karrotat? Ta--- t-------- l-- p----------?
A ke qejf brokolit? Ta--- t------- e- b------?
A i ke qejf specat? Ta--- t------- e- p-----?
   
S’mё pёlqejnё qepёt. No m------- l- c---.
S’mё pёlqejnё ullinjtë. No m-------- l-- o-----.
S’mё pёlqejnё kёrpudhat. No m-------- e-- b-----.