Shqip » Katalanishte   Pjesёt e trupit


58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [cinquanta-vuit]

Les parts del cos

58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [cinquanta-vuit]

Les parts del cos

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipcatalà
Po vizatoj njё burrё. Di----- u- h---.
Nё fillim kokёn. Pr---- e- c--.
Burri mban njё kapele. L'---- p---- u- b-----.
   
Nuk i duken flokёt. El- c------ n- e- v----.
Nuk i duken edhe veshёt. Le- o------ t----- e- v----.
Edhe kurrizi nuk i duket. L’------- t----- e- v--.
   
Unё po i vizatoj sytё dhe gojёn. Di----- e-- u--- i l- b---.
Burri kёrcen dhe qesh. L'---- b---- i r--.
Burri ka njё hundё tё gjatё. L'---- t- u- n-- l----.
   
Ai mban njё shkop nё duar. (E--) p---- u- b---- a l-- m---.
Ai mban dhe njё shall nё qafё. Ta--- p---- u-- b------ a- v------ d-- c---.
Ёshtё dimёr dhe ftohtё. És l------- i f- f---.
   
Krahёt i ka tё fuqishёm. El- b----- s-- m--------.
Edhe kёmbёt i ka tё fuqishme. Le- c---- s-- m---------.
Burri ёshtё prej bore. L’---- é- d- n--.
   
Ai nuk ka veshur pantallona dhe pallto. (E--) n- p---- n- p-------- n- a----.
Por burri nuk ka ftohtё. Pe-- l----- n- t- f---.
Ai ёshtё njё njeri prej bore. És u- n---- d- n--.