Shqip » Çekisht   Nё shtёpi


17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

-

17 [sedmnáct]

V dome

17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

-

17 [sedmnáct]

V dome

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipčeština
Kёtu ёshtё shtёpia jonё. To-- j- n-- d--.
Lart ёshtё çatia. Na---- j- s------.
Poshtё ёshtё bodrumi. Do-- j- s----.
   
Mbrapa shtёpisё ёshtё kopshti. Za d---- j- z------.
Para shtёpisё nuk ka rrugё. Př-- d---- n----- ž---- c----.
Pranё shtёpisё ka pemё. Ve--- d--- j--- s-----.
   
Kjo ёshtё banesa ime. To-- j- m-- b--.
Kjo ёshtё kuzhina dhe banjoja. Ta-- j- k------ a k-------.
Atje ёshtё dhoma e ndenjes dhe dhoma e gjumit. Ta- j- o----- a l------.
   
Dera e shtёpisё ёshtё e mbyllur. Do----- d---- j--- z------.
Por dritaret janё tё hapura. Al- o--- j--- o-------.
Sot ёshtё nxehtё. Dn-- j- h----.
   
Ne shkojmё nё dhomёn e ndenjes. Jd--- d- o------.
Atje ёshtё njё divan dhe njё kolltuk. Je t-- p------ a k-----.
Uluni! Po----- s-!
   
Atje ёshtё kompjuteri im. Ta- s---- m-- p------.
Atje ёshtё magnetofoni im. Ta- s---- m--- s----- v--.
Televizori ёshtё i ri fare. Ta t------- j- ú---- n---.