Shqip » Çekisht   Nё aeroport


35 [tridhjetёepesё]

Nё aeroport

-

35 [třicet pět]

Na letišti

35 [tridhjetёepesё]

Nё aeroport

-

35 [třicet pět]

Na letišti

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipčeština
Dua tё rezervoj njё fluturim pёr Athinё. Ch--- / c----- b--- s- z-------- l------ d- A---.
A ёshtё një fluturim direkt? Je t- p---- l--?
Njё vend afёr dritares, ku s’pihet duhan. Se----- u o--- v n--------- o-------- p-----.
   
Dua tё konfirmoj rezervimin. Ch--- / c----- b--- p------- r--------.
Dua tё anulloj rezervimin. Ch--- / c----- b--- z----- r--------.
Dua tё ndryshoj rezervimin. Ch--- / c----- b--- z----- s--- r--------.
   
Kur niset avioni tjetёr pёr Romё? Kd- l--- p----- l------ d- Ř---?
A ka dhe dy vende bosh? Js-- t-- j---- d-- v---- m----?
Jo, kemi vetёm njё vend bosh. Ne- u- j- t-- j-- j---- v---- m----.
   
Kur do tё ulemi nё tokё? Kd- p---------?
Kur arrijmё atje? Kd- t-- b-----?
Kur niset autobusi nё qendёr? Kd- j--- a------ d- c-----?
   
Valixhja juaj ёshtё kjo? Je t- V-- k---?
Çanta juaj ёshtё kjo? Je t- V--- t----?
Bagazhi juaj ёshtё ky? Je t- V--- z--------?
   
Sa bagazh mund tё marr? Ko--- s- m--- v--- s s---- z--------?
Njёzet kile. Dv---- k---.
Çfarё, vetёm njёzet kile? Co--- j-- d----- k---?