Shqip » Danisht   Muajt


11 [njёmbёdhjetё]

Muajt

-

11 [elleve]

Måneder

11 [njёmbёdhjetё]

Muajt

-

11 [elleve]

Måneder

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipdansk
janar ja---r
shkurt fe----r
mars ma--s
   
prill ap--l
maj maj
qershor ju-i
   
Kёto janё gjashtё muaj. De- e- s--- m------.
janar, shkurt, mars, Ja----- f------- m----,
prill, maj dhe qershor. ap---- m--- j---.
   
korriku ju-i
gushti au---t
shtatori se------r
   
tetori ok----r
nёntori no-----r
dhjetori de-----r
   
Edhe kёto janё gjashtё muaj. De- e- o--- s--- m------.
korrik, gusht, shtator Ju--- a------ s--------,
tetor, nёntor dhe dhjetor. ok------ n-------- d-------.