Shqip » Danisht   Lidhёza bashkёrenditёse


98 [nёntёdhjetёetetё]

Lidhёza bashkёrenditёse

-

98 [otteoghalvfems]

Dobbelte konjunktioner

98 [nёntёdhjetёetetё]

Lidhёza bashkёrenditёse

-

98 [otteoghalvfems]

Dobbelte konjunktioner

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipdansk
Udhёtimi ishte i bukur, por i lodhshёm. Re---- v-- g----- v--- d------ m-- f-- a-----------.
Treni ishte i pёrpiktё, por plot. To--- k-- g----- v--- t-- t----- m-- d-- v-- f-- f----.
Hoteli ishte i rehatshёm, por i shtrenjtё. Ho------ v-- g----- v--- h-------- m-- f-- d---.
   
Ai merr ose autobusin ose trenin. Ha- t---- e---- b----- e---- t----.
Ai vjen ose sot nё mbrёmje ose nesёr nё mёngjes. Ha- k----- e---- i a---- e---- i m----- t-----.
Ai banon ose te ne ose nё hotel. Ha- b-- e---- h-- o- e---- p- h----.
   
Ai flet spanjisht dhe anglisht. Hu- t---- b--- s----- o- e------.
Ajo ka jetuar si nё Madrid ashtu edhe nё Londёr. Hu- h-- b--- b--- i M----- o- i L-----.
Ajo njeh si Spanjёn ashtu edhe Anglinё. Hu- k----- b--- S------ o- E------.
   
Ai nuk ёshtё vetёm budalla por edhe dembel. Ha- e- i--- b--- d-- m-- o--- d----.
Ajo nuk ёshtё vetёm e bukur por edhe inteligjente. Hu- e- i--- b--- s--- m-- o--- i----------.
Ajo nuk flet vetёm gjermanisht por edhe frëngjisht. Hu- t---- i--- b--- t--- m-- o--- f-----.
   
Unё nuk luaj as piano as kitare. Je- k-- h------ s----- k----- e---- g-----.
Unё nuk mund tё kёrcejё as vals as samba. Je- k-- h------ d---- v--- e---- s----.
S’dua as operёn as baletin. Je- k-- h------ l--- o---- e---- b-----.
   
Sa mё shpejt tё punosh, aq mё shpejt je gati. Jo h-------- d- a-------- j- t-------- e- d- f-----.
Sa mё shpejt tё vish, aq mё shpejt mund tё shkosh. Jo t-------- d- k------ j- t-------- k-- d- g-.
Sa mё tepёr tё plakesh, aq mё pak e vret mendjen. Jo æ---- m-- b------ j- m--- b----- b----- m--.