Shqip » Gjermanisht   Nё kuzhinё


19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

19 [neunzehn]

In der Küche

19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

19 [neunzehn]

In der Küche

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipDeutsch
E ke kuzhinёn tё re? Ha-- d- e--- n--- K----?
Çfarё do tё gatuash sot? Wa- w----- d- h---- k-----?
Gatuan me korent apo me gaz? Ko---- d- e--------- o--- m-- G--?
   
A ti pres qepёt? So-- i-- d-- Z------- s--------?
A ti qёroj patatet? So-- i-- d-- K--------- s------?
A ta laj sallatёn? So-- i-- d-- S---- w------?
   
Ku jane gotat? Wo s--- d-- G-----?
Ku janё enёt? Wo i-- d-- G-------?
Ku ёshtё kompleti? Wo i-- d-- B------?
   
A ke hapёse kanaçesh? Ha-- d- e---- D----------?
A ke hapёse shishesh? Ha-- d- e---- F-------------?
A ke tapёxjerrёse? Ha-- d- e---- K-----------?
   
Do e gatuash supёn te kjo tenxherja? Ko---- d- d-- S---- i- d----- T---?
Do e skuqësh peshkun nё kёtё tigan? Br---- d- d-- F---- i- d----- P-----?
Do i pjekёsh perimet te ky gril? Gr----- d- d-- G----- a-- d----- G----?
   
Unё shtroj tavolinёn. Ic- d---- d-- T----.
Kёtu janё thikat, pirunjtё dhe lugёt. Hi-- s--- d-- M------ G----- u-- L-----.
Kёtu janё gotat, pjatat dhe picetat. Hi-- s--- d-- G------ d-- T----- u-- d-- S---------.