Shqip » Greqisht   Nё restorant 4


32 [tridhjetёedy]

Nё restorant 4

-

32 [τριάντα δύο]
32 [triánta dýo]

Στο εστιατόριο 4
Sto estiatório 4

32 [tridhjetёedy]

Nё restorant 4

-

32 [τριάντα δύο]
32 [triánta dýo]

Στο εστιατόριο 4
Sto estiatório 4

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipελληνικά
Patate tё skuqura me Ketchup. Μί- μ----- π------ τ-------- μ- κ-----.
M-- m----- p------ t-------- m- k-----.
Dhe dy herё me majonezё. Κα- δ-- μ------ μ- μ--------.
K-- d-- m------ m- m--------.
Dhe tre herё salçiçe me musardё. Κα- τ---- μ------ ψ--- λ-------- μ- μ--------.
K-- t---- m------ p---- l-------- m- m--------.
   
Çfarё perimesh keni? Τι λ------- έ-----
T- l-------- é-----?
A keni fasule? Έχ--- φ---------
É----- f--------?
A keni lulelakёr? Έχ--- κ----------
É----- k---------?
   
Unё ha misёr me qejf. Μο- α----- τ- κ--------.
M-- a----- t- k--------.
Unё ha kastravec me qejf. Μο- α------ τ- α-------.
M-- a------ t- a-------.
Unё ha domate me qejf. Μο- α------ ο- ν-------.
M-- a------ o- n-------.
   
Hani me qejf pras? Σα- α------ κ-- ε--- τ- π-----
S-- a------ k-- e--- t- p----?
Hani me qejf lakёr turshi? Σα- α----- κ-- ε--- τ- ξ----------
S-- a----- k-- e--- t- x----------?
Hani me qejf thjerёza? Σα- α------ κ-- ε--- ο- φ-----
S-- a------ k-- e--- o- f----?
   
A i ke qejf karrotat? Σο- α------ κ-- σ--- τ- κ------
S-- a------ k-- s--- t- k-----?
A ke qejf brokolit? Σο- α----- κ-- σ--- τ- μ--------
S-- a----- k-- s--- t- b------?
A i ke qejf specat? Σο- α----- κ-- σ--- η π-------
S-- a----- k-- s--- i p------?
   
S’mё pёlqejnё qepёt. Δε- μ-- α----- τ- κ-------.
D-- m-- a----- t- k-------.
S’mё pёlqejnё ullinjtë. Δε- μ-- α------ ο- ε----.
D-- m-- a------ o- e----.
S’mё pёlqejnё kёrpudhat. Δε- μ-- α------ τ- μ--------.
D-- m-- a------ t- m--------.