Shqip » Greqisht   Pyes pёr rrugёn


40 [dyzet]

Pyes pёr rrugёn

-

40 [σαράντα]
40 [saránta]

Ρωτάω για το δρόμο
Rotáo gia to drómo

40 [dyzet]

Pyes pёr rrugёn

-

40 [σαράντα]
40 [saránta]

Ρωτάω για το δρόμο
Rotáo gia to drómo

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipελληνικά
Mё falni! Με σ----------
M- s----------!
A mund tё mё ndihmoni? Μπ------ ν- μ- β---------
B------ n- m- v---------?
Ku ndodhet ndonjё restorant i mirё kёtu? Πο- υ------ ε-- έ-- κ--- ε----------
P-- y------- e-- é-- k--- e---------?
   
Ecni majtas, nё qoshe. Πη------- σ-- γ---- α-------.
P-------- s-- g---- a-------.
Ecni pastaj pak drejt. Με-- π-------- γ-- λ--- ε-----.
M--- p-------- g-- l--- e------.
Ecni pastaj 100 metra djathtas. Στ- 100 μ---- κ---- δ----.
S-- 100 m---- k---- d----.
   
Mund tё merrni dhe autobusin. Μπ------ ν- π----- κ-- τ- λ--------.
B------ n- p----- k-- t- l--------.
Mund tё merrni dhe tramvajin. Μπ------ ν- π----- κ-- τ- τ---.
B------ n- p----- k-- t- t---.
Mund tё udhёtoni dhe mbrapa meje. Μπ------ α--- ν- μ- α----------- μ- τ- α--------- ω- ε---.
B------ a--- n- m- a------------ m- t- a--------- o- e---.
   
Si mund tё shkoj nё stadium? Πώ- θ- π-- σ-- γ----- π-----------
P-- t-- p-- s-- g----- p----------?
Kaloni urёn! Δι------- τ- γ------
D--------- t- g-----!
Kaloni tunelin! Πε----- μ--- α-- τ- τ------
P------ m--- a-- t- t-----!
   
Udhёtoni deri te semafori i tretё. Πη------- ω- τ- τ---- φ-----.
P-------- o- t- t---- f-----.
Kthehuni pastaj nё rrugёn e parё djathtas. Με-- σ------ σ--- π---- δ---- δ----.
M--- s------- s--- p---- d---- d----.
Udhёtoni pastaj drejt deri te kryqёzimi tjetёr. Στ-- ε------ δ---------- σ--------- ε-----.
S--- e------ d---------- s---------- e------.
   
Mё falni, si mund tё shkoj nё aeroport? Συ------- π-- θ- π-- σ-- α----------
S-------- p-- t-- p-- s-- a---------?
Mё mirё merrni metronё. Πά--- κ------- τ- μ----.
P---- k------- t- m----.
Udhёtoni deri te stacioni i fundit. Απ-- σ-------- μ---- τ- τ----.
A--- s--------- m----- t- t----.