Shqip » English UK   Pije


12 [dymbёdhjetё]

Pije

-

12 [twelve]

Beverages

12 [dymbёdhjetё]

Pije

-

12 [twelve]

Beverages

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipEnglish UK
Unё pi çaj. I d---- t--.
Unё pi kafe. I d---- c-----.
Unё pi ujё mineral. I d---- m------ w----.
   
A e pi çajin me limon? Do y-- d---- t-- w--- l----?
A e pi kafenё me sheqer? Do y-- d---- c----- w--- s----?
A e pi ujin me akull? Do y-- d---- w---- w--- i--?
   
Kёtu bёhet njё festë. Th--- i- a p---- h---.
Njerёzit pijnё shampanjё. Pe---- a-- d------- c--------.
Njerёzit pijnё verё dhe birrё. Pe---- a-- d------- w--- a-- b---.
   
A pi alkool? Do y-- d---- a------?
A pi uiski? Do y-- d---- w----- / w-------- (a-.)?
A pi kola me rum? Do y-- d---- C--- w--- r--?
   
Shampanja nuk mё pёlqen. I d- n-- l--- c--------.
Vera nuk mё pёlqen. I d- n-- l--- w---.
Birra nuk mё pёlqen. I d- n-- l--- b---.
   
Bebi do qumёsht. Th- b--- l---- m---.
Fёmija do kakao dhe lёng molle. Th- c---- l---- c---- a-- a---- j----.
Gruaja do lёng portokalli dhe lёng qitroje. Th- w---- l---- o----- a-- g--------- j----.