Shqip » Anglisht UK   Fruta dhe perime


15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [fifteen]

Fruits and food

15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [fifteen]

Fruits and food

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipEnglish UK
Kam njё luleshtrydhe. I h--- a s---------.
Kam njё kivi dhe njё pjepёr. I h--- a k--- a-- a m----.
Kam njё portokall dhe njё qitro. I h--- a- o----- a-- a g---------.
   
Kam njё mollё dhe njё mango. I h--- a- a---- a-- a m----.
Kam njё banane dhe njё ananas. I h--- a b----- a-- a p--------.
Po bёj njё sallatё me fruta. I a- m----- a f---- s----.
   
Unё ha njё fetë bukë të thekur. I a- e----- t----.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё. I a- e----- t---- w--- b-----.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё dhe marmalatё. I a- e----- t---- w--- b----- a-- j--.
   
Unё ha njё sanduiç. I a- e----- a s-------.
Unё ha njё sanduiç me margarinё. I a- e----- a s------- w--- m--------.
Unё ha njё sanduiç me margarinё dhe domate. I a- e----- a s------- w--- m-------- a-- t-------.
   
Duam bukё dhe oriz. We n--- b---- a-- r---.
Duam peshk dhe biftek. We n--- f--- a-- s-----.
Duam pica dhe makarona. We n--- p---- a-- s--------.
   
Pёr çfarё kemi nevojё tjetёr? Wh-- e--- d- w- n---?
Na duhen karrota dhe domate pёr supёn. We n--- c------ a-- t------- f-- t-- s---.
Ku ka nje supermarket? Wh--- i- t-- s----------?