Shqip » Anglisht UK   Nё shtёpi


17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

-

17 [seventeen]

Around the house

17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

-

17 [seventeen]

Around the house

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipEnglish UK
Kёtu ёshtё shtёpia jonё. Ou- h---- i- h---.
Lart ёshtё çatia. Th- r--- i- o- t--.
Poshtё ёshtё bodrumi. Th- b------- i- b----.
   
Mbrapa shtёpisё ёshtё kopshti. Th--- i- a g----- b----- t-- h----.
Para shtёpisё nuk ka rrugё. Th--- i- n- s----- i- f---- o- t-- h----.
Pranё shtёpisё ka pemё. Th--- a-- t---- n--- t- t-- h----.
   
Kjo ёshtё banesa ime. My a-------- i- h---.
Kjo ёshtё kuzhina dhe banjoja. Th- k------ a-- b------- a-- h---.
Atje ёshtё dhoma e ndenjes dhe dhoma e gjumit. Th- l----- r--- a-- b------ a-- t----.
   
Dera e shtёpisё ёshtё e mbyllur. Th- f---- d--- i- c-----.
Por dritaret janё tё hapura. Bu- t-- w------ a-- o---.
Sot ёshtё nxehtё. It i- h-- t----.
   
Ne shkojmё nё dhomёn e ndenjes. We a-- g---- t- t-- l----- r---.
Atje ёshtё njё divan dhe njё kolltuk. Th--- i- a s--- a-- a- a------- t----.
Uluni! Pl----- s-- d---!
   
Atje ёshtё kompjuteri im. My c------- i- t----.
Atje ёshtё magnetofoni im. My s----- i- t----.
Televizori ёshtё i ri fare. Th- T- s-- i- b---- n--.