Shqip » Anglisht UK   Nё kuzhinё


19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

19 [nineteen]

In the kitchen

19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

19 [nineteen]

In the kitchen

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipEnglish UK
E ke kuzhinёn tё re? Do y-- h--- a n-- k------?
Çfarё do tё gatuash sot? Wh-- d- y-- w--- t- c--- t----?
Gatuan me korent apo me gaz? Do y-- c--- o- a- e------- o- a g-- s----?
   
A ti pres qepёt? Sh--- I c-- t-- o-----?
A ti qёroj patatet? Sh--- I p--- t-- p-------?
A ta laj sallatёn? Sh--- I r---- t-- l------?
   
Ku jane gotat? Wh--- a-- t-- g------?
Ku janё enёt? Wh--- a-- t-- d-----?
Ku ёshtё kompleti? Wh--- i- t-- c------ / s--------- (a-.)?
   
A ke hapёse kanaçesh? Do y-- h--- a t-- o----- / c-- o----- (a-.)?
A ke hapёse shishesh? Do y-- h--- a b----- o-----?
A ke tapёxjerrёse? Do y-- h--- a c--------?
   
Do e gatuash supёn te kjo tenxherja? Ar- y-- c------ t-- s--- i- t--- p--?
Do e skuqësh peshkun nё kёtё tigan? Ar- y-- f----- t-- f--- i- t--- p--?
Do i pjekёsh perimet te ky gril? Ar- y-- g------- t-- v--------- o- t--- g----?
   
Unё shtroj tavolinёn. I a- s------ t-- t----.
Kёtu janё thikat, pirunjtё dhe lugёt. He-- a-- t-- k------ t-- f---- a-- t-- s-----.
Kёtu janё gotat, pjatat dhe picetat. He-- a-- t-- g------- t-- p----- a-- t-- n------.