Shqip » Anglisht UK   Nё aeroport


35 [tridhjetёepesё]

Nё aeroport

-

35 [thirty-five]

At the airport

35 [tridhjetёepesё]

Nё aeroport

-

35 [thirty-five]

At the airport

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipEnglish UK
Dua tё rezervoj njё fluturim pёr Athinё. I’- l--- t- b--- a f----- t- A-----.
A ёshtё një fluturim direkt? Is i- a d----- f-----?
Njё vend afёr dritares, ku s’pihet duhan. A w----- s---- n----------- p-----.
   
Dua tё konfirmoj rezervimin. I w---- l--- t- c------ m- r----------.
Dua tё anulloj rezervimin. I w---- l--- t- c----- m- r----------.
Dua tё ndryshoj rezervimin. I w---- l--- t- c----- m- r----------.
   
Kur niset avioni tjetёr pёr Romё? Wh-- i- t-- n--- f----- t- R---?
A ka dhe dy vende bosh? Ar- t---- t-- s---- a--------?
Jo, kemi vetёm njё vend bosh. No- w- h--- o--- o-- s--- a--------.
   
Kur do tё ulemi nё tokё? Wh-- d- w- l---?
Kur arrijmё atje? Wh-- w--- w- b- t----?
Kur niset autobusi nё qendёr? Wh-- d--- a b-- g- t- t-- c--- c----- / c----- (a-.)?
   
Valixhja juaj ёshtё kjo? Is t--- y--- s-------?
Çanta juaj ёshtё kjo? Is t--- y--- b--?
Bagazhi juaj ёshtё ky? Is t--- y--- l------?
   
Sa bagazh mund tё marr? Ho- m--- l------ c-- I t---?
Njёzet kile. Tw---- k----.
Çfarё, vetёm njёzet kile? Wh--? O--- t----- k----?