Shqip » Anglisht UK   Sport


49 [dyzetёenёntё]

Sport

-

49 [forty-nine]

Sports

49 [dyzetёenёntё]

Sport

-

49 [forty-nine]

Sports

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipEnglish UK
A merresh me sport? Do y-- e-------?
Po, duhet tё lёviz. Ye-- I n--- s--- e-------.
Unё shkoj nё njё klub sportiv. I a- a m----- o- a s----- c---.
   
Ne luajmё futboll. We p--- f------- / s----- (a-.).
Ndonjёherё notojmё. We s--- s--------.
Ose ecim me biçikletё. Or w- c----.
   
Nё qytetin tonё ndodhet njё stadium futbolli. Th--- i- a f------- / s----- (a-.) s------ i- o-- c---.
Ndodhet dhe njё pishinё me sauna. Th--- i- a--- a s------- p--- w--- a s----.
Ndodhet dhe njё shesh golfi. An- t---- i- a g--- c-----.
   
Çfarё shfaqet nё televizor? Wh-- i- o- T-?
Tani po luhet njё ndeshje futbolli. Th--- i- a f------- / s----- (a-.) m---- o- n--.
Skuadra gjermane po luan kundёr asaj angleze. Th- G----- t--- i- p------ a------ t-- E------ o--.
   
Kush fiton? Wh- i- w------?
S’e kam idenё. I h--- n- i---.
Pёr momentin janё barazim. It i- c-------- a t--.
   
Arbitri vjen nga Belgjika. Th- r------ i- f--- B------.
Tani ka njё 11 (njёmbёdhjetё) metёrsh. No- t---- i- a p------.
Gol! 1 (njё) me 0 (zero)! Go--- O-- – z---!