Shqip » Anglisht UK   Pjesёt e trupit


58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [fifty-eight]

Parts of the body

58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [fifty-eight]

Parts of the body

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipEnglish UK
Po vizatoj njё burrё. I a- d------ a m--.
Nё fillim kokёn. Fi--- t-- h---.
Burri mban njё kapele. Th- m-- i- w------ a h--.
   
Nuk i duken flokёt. On- c----- s-- t-- h---.
Nuk i duken edhe veshёt. On- c----- s-- t-- e--- e-----.
Edhe kurrizi nuk i duket. On- c----- s-- h-- b--- e-----.
   
Unё po i vizatoj sytё dhe gojёn. I a- d------ t-- e--- a-- t-- m----.
Burri kёrcen dhe qesh. Th- m-- i- d------ a-- l-------.
Burri ka njё hundё tё gjatё. Th- m-- h-- a l--- n---.
   
Ai mban njё shkop nё duar. He i- c------- a c--- i- h-- h----.
Ai mban dhe njё shall nё qafё. He i- a--- w------ a s---- a----- h-- n---.
Ёshtё dimёr dhe ftohtё. It i- w----- a-- i- i- c---.
   
Krahёt i ka tё fuqishёm. Th- a--- a-- a-------.
Edhe kёmbёt i ka tё fuqishme. Th- l--- a-- a--- a-------.
Burri ёshtё prej bore. Th- m-- i- m--- o- s---.
   
Ai nuk ka veshur pantallona dhe pallto. He i- n------ w------ p---- n-- a c---.
Por burri nuk ka ftohtё. Bu- t-- m-- i- n-- f-------.
Ai ёshtё njё njeri prej bore. He i- a s------.