Shqip » Anglisht UK   Lexoj dhe shkruaj


6 [gjashtё]

Lexoj dhe shkruaj

-

6 [six]

Reading and writing

6 [gjashtё]

Lexoj dhe shkruaj

-

6 [six]

Reading and writing

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipEnglish UK
Unё lexoj. I r---.
Unё lexoj njё shkronjё. I r--- a l-----.
Unё lexoj njё fjalё. I r--- a w---.
   
Unё lexoj njё fjali. I r--- a s-------.
Une lexoj njё letёr. I r--- a l-----.
Une lexoj njё libёr. I r--- a b---.
   
Unё lexoj. I r---.
Ti lexon. Yo- r---.
Ai lexon. He r----.
   
Unё shkruaj. I w----.
Unё shkruaj njё shkronjё. I w---- a l----- / c--------.
Unё shkruaj njё fjalё. I w---- a w---.
   
Unё shkruaj njё fjali. I w---- a s-------.
Unё shkruaj njё letёr. I w---- a l-----.
Unё shkruaj njё libёr. I w---- a b---.
   
Unё shkruaj. I w----.
Ti shkruan. Yo- w----.
Ai shkruan. He w-----.
   
Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /customers/0/c/2/50languages.com/httpd.www/common/languages.php on line 32