Shqip » Anglisht UK   Bёj pyetje 2


63 [gjashtёdhjetёetre]

Bёj pyetje 2

-

63 [sixty-three]

Asking questions 2

63 [gjashtёdhjetёetre]

Bёj pyetje 2

-

63 [sixty-three]

Asking questions 2

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipEnglish UK
Kam njё hobby. I h--- a h----.
Unё luaj tenis. I p--- t-----.
Ku ka njё fushё tenisi? Wh--- i- t-- t----- c----?
   
A ke ndonjё hobby? Do y-- h--- a h----?
Unё luaj futboll. I p--- f------- / s----- (a-.).
Ku ka njё fushё futbolli? Wh--- i- t-- f------- / s----- (a-.) f----?
   
Mё dhemb krahu. My a-- h----.
Mё dhemb kёmba dhe dora. My f--- a-- h--- a--- h---.
Ku ka njё doktor? Is t---- a d-----?
   
Unё kam njё makinё. I h--- a c-- / a- a---------.
Unё kam edhe njё motorr. I a--- h--- a m---------.
Ku ka njё vend parkimi? Wh--- c---- I p---?
   
Unё kam njё pulovёr. I h--- a s------.
Unё kam edhe njё xhaketё dhe njё palё xhinse. I a--- h--- a j----- a-- a p--- o- j----.
Ku ёshtё lavatriçja? Wh--- i- t-- w------ m------?
   
Unё kam njё pjatё. I h--- a p----.
Unё kam njё thikё, njё pirun dhe njё lugё. I h--- a k----- a f--- a-- a s----.
Ku janё kripa dhe piperi? Wh--- i- t-- s--- a-- p-----?