Shqip » Anglisht UK   E shkuara e foljeve modale 1


87 [tetёdhjetёeshtatё]

E shkuara e foljeve modale 1

-

87 [eighty-seven]

Past tense of modal verbs 1

87 [tetёdhjetёeshtatё]

E shkuara e foljeve modale 1

-

87 [eighty-seven]

Past tense of modal verbs 1

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipEnglish UK
Ne duhet tё ujisim lulet. We h-- t- w---- t-- f------.
Duhet tё rregullonim banesёn. We h-- t- c---- t-- a--------.
Duhet tё lanim enёt. We h-- t- w--- t-- d-----.
   
A duhet tё paguanit llogarinё? Di- y-- h--- t- p-- t-- b---?
A duhet tё paguanit pёr hyrjen? Di- y-- h--- t- p-- a- e------- f--?
A duhet tё paguanit gjobё? Di- y-- h--- t- p-- a f---?
   
Kush duhet tё ndahej? Wh- h-- t- s-- g------?
Kush duhet tё shkonte herёt nё shtёpi? Wh- h-- t- g- h--- e----?
Kush duhet tё merrte trenin? Wh- h-- t- t--- t-- t----?
   
Ne nuk donim tё rrinim gjatё. We d-- n-- w--- t- s--- l---.
S’donim tё pinim asgjё. We d-- n-- w--- t- d---- a-------.
Nuk donim t’ju bezdisnim. We d-- n-- w--- t- d------ y--.
   
Desha tё marr nё telefon. I j--- w----- t- m--- a c---.
Desha tё porosis njё taksi. I j--- w----- t- c--- a t---.
Desha tё udhёtoja pёr nё shtёpi. Ac------ I w----- t- d---- h---.
   
Mendova se doje tё merrje gruan nё telefon. I t------ y-- w----- t- c--- y--- w---.
Mendova se doje tё merrje nё telefon informacionin. I t------ y-- w----- t- c--- i----------.
Mendova se doje tё porosisje njё picё. I t------ y-- w----- t- o---- a p----.